PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 79.Bölüm Özeti Ve Yorumlarınız

Sayfa : 1 2 [3]

deniz kızı
20.09.2008, 14:50
hatrlarsanız narın sılayla konuusrken demıstı
"abimle yezdanın askı herkesı dılınde dahaada konuusrlar "

işte bu finalde öle oldu :yes

gülşah
20.09.2008, 14:59
Masalın içinde de ne çok masal vardı ama :)
Bence masal olayı sonradan geldi akılarına ilk başta masal olarak başlatmadılar..baktılar ki mantık hataları ayyuka çıkıyor bari masal diyelim de kurtulalım hesabı olmuş :kg
Ben ikisi ölür sonra Bedirhan a anne ve babasının yaptıklarını anlatırlardı dedim..öyle olsa daha iyiydi..
Neyse keşkelerin bir önemi yok artık ilk 11 bölümü izledik ve de bitti..sonraki bölümleri belleğimden resetledim :)
Masalın adı TÖRELERE KARŞI GELEN AŞK mıydı yoksa SILA masalı mıydı onu da bilemedim :dvl
Amcamız yaşlıydı Esma ya ne olduğunu anlatmayı unutmuş bizlere..neyseki kıssadan hisse çıkardık o da güzel...

yunus1
20.09.2008, 15:10
Masalın içinde de ne çok masal vardı ama :)
Bence masal olayı sonradan geldi akılarına ilk başta masal olarak başlatmadılar..baktılar ki mantık hataları ayyuka çıkıyor bari masal diyelim de kurtulalım hesabı olmuş :kg
Ben ikisi ölür sonra Bedirhan a anne ve babasının yaptıklarını anlatırlardı dedim..öyle olsa daha iyiydi..
Neyse keşkelerin bir önemi yok artık ilk 11 bölümü izledik ve de bitti..sonraki bölümleri belleğimden resetledim :)
Masalın adı TÖRELERE KARŞI GELEN AŞK mıydı yoksa SILA masalı mıydı onu da bilemedim :dvl
Amcamız yaşlıydı Esma ya ne olduğunu anlatmayı unutmuş bizlere..neyseki kıssadan hisse çıkardık o da güzel...

olabilir...düşünmedim değil... :beee :beee :beee

Bedirhan demişken ikizlerden birinin ismi Buse 'ydi diğerinin ismi neydi...

bundan sonra intte pek sık giremeyeceğim sorumluluklarım nedeniyle...... :kz19 :kz19

görüşmek dileğiyle... :khh :khh sağlıcakla kalın..

herkese iyi forumlar .... :kz1 :kz1 :kz1

şebnem
20.09.2008, 15:11
ben tekrar geldim işlerimi bitirdim yazdıklarınızı okudum ve ben de bir şeyler eklemek istedim müsade olursa sonda masalı anlatan amcayı düşünüyorum bu kadar şeyi boranın babası olan arkadaşı nasıl biliyor bu çok enterasan bu dizi mardinde başladı ama 11 bölümden sonra bütün sezon çoğunluğu hep istanbulda geçti bu amcanın babası kimdi acaba merak uyndırdı :soorryen önemliside masallar geçniş zamanları anlatır güncel masal bu kadar oluyor heralde hep saçmalık dolu bir şey ya vardır ya yoktur hiç bir zaman ortadan buharlaşıp kaybolmaz en ilginçi boran konaktan seslendiğinde insanlara BİR ŞEYE İHTİYACINIZ OLDUĞUNDA BİZ BURADAYIZ demişti vallahi ben anlamıyorum gül oğuz bu töre mücadelesi ancak masallarda mı olur demeye getirdi :bne :npl

şebnem
20.09.2008, 15:13
olabilir...düşünmedim değil... :beee :beee :beee

Bedirhan demişken ikizlerden birinin ismi Buse 'ydi diğerinin ismi neydi...

biriniki BADE diğerinin SUDE

gülşah
20.09.2008, 15:14
YUNUS 1
SUDE İLE BADE :kz14
Sonradan uydurulan bir şey olduğu için masalda da keramet yoktu :dvl
KANEKO SİTEYYİ AÇMIŞ....Esmayla beraberiz(Gökçe hn.)ona sorarız kendisinin nereye gittiğini..masalda unutulmuş malum :dvl

yunus1
20.09.2008, 15:29
YUNUS 1
SUDE İLE BADE :kz14
Sonradan uydurulan bir şey olduğu için masalda da keramet yoktu :dvl
KANEKO SİTEYYİ AÇMIŞ....Esmayla beraberiz(Gökçe hn.)ona sorarız kendisinin nereye gittiğini..masalda unutulmuş malum :dvl

Allah iyiliğini versin hiç güleceğim yoktu ......üzülüyorum bundan sonra MAA VE CDyi bir arada

göremeyeceğiz.... :soorry :soorry :soorry

evet KANEKO SİTEYYİ AÇMIŞ ben de gördüm

http://www.sıla dizisi - .mht
Aşk yakarı izlemeyi düşünmüyorum Sıla dan sonra bir yenisini kaldıramayacağım :gl1

onlar da diziyi berbat ederler falan aman almayayım...

Gerçi Meltem-Deniz başarılı olurlar ama Sıla beni dizilerden soğuttu... :yz7 böyle başarılı bir proje ne hale

geldi :beee :beee :beee

bundan sonra intte pek sık giremeyeceğim sorumluluklarım nedeniyle......

görüşmek dileğiyle... sağlıcakla kalın..

herkese iyi forumlar ....

yunus1
20.09.2008, 16:07
Allah iyiliğini versin hiç güleceğim yoktu ......üzülüyorum bundan sonra MAA VE CDyi bir arada

http://www.bizimhikayelerimiz.com/forum/index.php

Aşk yakarı izlemeyi düşünmüyorum Sıla dan sonra bir yenisini kaldıramayacağım :gl1

Gerçi Meltem-Deniz başarılı olurlar ama Sıla beni dizilerden soğuttu... :yz7 böyle başarılı bir proje ne hale

bundan sonra sadece BİR SEVDA MASALI, SILA SenaryolarI ve Özgün Senaryolar var benim için....... :kz1 :kz1 :kz1 :yes :yes :yes :yes :yes

nazar55
20.09.2008, 17:24
arkadaşlar kamera arkası görüntüleri nerden izleyebiliriz acaba?

narinn
20.09.2008, 17:35
selamlar reytingler fena gelmemiş böyle bir masalla biten finale yine iyi gelmiş ama en güzeli kamera arkası görüntüleriydi sağolsunlar bari son anda iyi birşey yaptılar... :ty

h. gülsever
20.09.2008, 19:32
bittiğine hala inanamıyorum.ne desem nasıl yorum yapsam finale bilmiyorum final güzeldi tamam mutluda bitti ama dahada güzel bir final olabilrdi messela masal çok gerksiz saçmaydı el elyken bitrselerdi keşke boran biz gerçeğiz diyo 1 dadika sonra osman emmi masaldı diyo sılayla boranı birdahagören olmnamış diyo.osman emmının söylediklerinin hepsi çok güzeldi.belkide masal gibi anlatılmasının sebebi ordaki insanlara mesaj vermek içindi.herşeyin düzeldiğ törelerin hükmlerin kalktığını birlik düzenlik olduğunu vede senelerdr böyle yaşandığını anlatılmış gbydi.masal o yüzden oldu belkide diye düşündüm.birde diyoya osman emmı hatlarımz oldu bazende saçmaladık olacak o kadar diye ya demekki ekipde anladı sonunda saçmaladıklarını ama çook geç artık.acele çekilmiş bir finaldi sadece son sahne finali düşünülmüş bölümn tümüne hiç önem verilmemiş.hemen sihrli değnk değmiş gibi herkes mutluydu.yine hayal kırıklığına uğradım ben bol bol sıla boran aşkını izlerim diye beklerkn yine çokk azdı sıla boran sahnesi sıla boran aşkı çoookk azdı.onlardn çok gördük sönmezleri hatta abayla ferideeyi cernle dilaveri sılanın doğum yapması ayrı saçmalıktı hemn ayklandı hastanedn çıktı çoçuklar hiç görünmdiler.ama doğuma giderkn çok güzeldiler helede boran süperdi yine :Dlusın ümmü hiç yoktu sonuçta bu final onlarda iki sendr dizidelerdi bir sahnede olsa olmaları lazımdı. hepsini tüm oyuncuları konakta beraber mutlu bir sahne çekilseydı keşke ne güzel olurdu. :(ali ağanın esmanın akıbeti hiç yoktu daha aklıma gelmeyen birsürü şey
yinede mutlu bittiya herşeye değer. firuzla kevserin ikizleri sevmeleri o sahne çok güzeldi sılayla boranın her sahnesi her replikleri çoook güzeldi yatk sahnesi harıkaydı okuduğu şiir bitrdi benı.bedrhan harıkaydı yine :Dboranın ağalığı kaldrması söyledikleri çook güzeldi. en güzelide kıran kıranayla yapılan klipdi çooook güzeldi vede son sahne bakışları çook güzeldi keşke o bakışlarda bitseydi. yinede güzel bir finaldi. güzel bir finalle uğurladık onları
saaatlerce gözlerim şişti apğlmktan :crdarmadağın olduum :cr yokluğu gibi bitişide çok fena koydu.bu ayrılık çok koydu bana çoooooooookkk.helede borandan ayrılmak çoookkk zoorrr. :cr
sılayla boranı asla unutmayacağım kalbimn en güzel yerinde kalacaklar hep :kz1

h. gülsever
20.09.2008, 19:40
kamera arkası çook güzeldi maa yla b yılmazn dansı süperdi go cd nın kafsını vurması helede akifin arbadaki gülüşü bitrdi benı.kamera arkası çok iyi teselli oldu bana.çok güzel hoş bi süprz oldu kamera arkası :ol6 :ol6

Hilal
20.09.2008, 19:40
herkeze merhaba

iyi kötü 2.5 sene geçirdik sıla dizisi ile ne yalan söyliyim ne kadar saçmalasalarda dün akşam final bölümü olması biraz içimi burktu

adanalı yı merakla bekliyorum ....

kamera arkası görüntülerini izleyebileceğimiz bir yer var mı .....yada siteye eklendi mi .....haber verirseniz sevinirim

narinn
20.09.2008, 19:52
hemde süperdi kamera arkası görüntüleri keşke bir daha izleyebilsek m.akifin içten gülümsemesi,boncuk yılmazla muzip dansı çok hoştu boncuk hanım çok şeker birisi bana göre belki resmis siteye koyarlar o görüntüleri veya final bölümümün tekrarı kesin verilir... :kz2

leyla007
20.09.2008, 21:12
Ha ha iki sene seyretigimiz dizi bir masalmis gülüm :hyste bu masal bir günde mi anlatildi :ayy Boran bu bölüm de harika idi hele konaga asireti toplayip kararini söylemesi süper di Bu dizi Boran ve Silanin dügünü ile basladi Hüseyin ve Aysenin dügünü ile bitti Ayse ve Hüseyinin nikahi muhtesem di Ayse cok güzel di nihayet evlendiler Sivanin hüseyine söyledikleri komik di Ayse yi istemeye gelin ama ben Ayse yi sana verecegim anlamina gelmez demesi Hüseyinin korkusu komik di :) Abayin ve Dilaverin babalik sevincisi ve baba olmak korkusu güzel di Boran dan ders almalari cok komik di :) Silanin dogumu cabuk ve kolay oldu Boranin telasi bekleyisi güzel di ama kisa oldu bebeklerin odaya gelisi güzeldi biri Boranin digeri Silanin kucagina verildi Sila da hic dogum yapmamis gibi rahati hic yurulmamis sanci cekmemis gibi Zeysan ismi unutulmus yerini baska isimler verilmis oysa birine Silanin cok sevdigi hata rüyasini görmüs Zeysan ismini takilmali idi dizimiz mutlu son la bitti ama bunun masal olmasi hic güzel olmadi cok sacma Dizimiz bitti :cr :cr :cr cok sevdigim dizi artik cikmayacak :cr cok üzüldüm onlari asla unutmayacagim umarim ikisi baska bir dizi de bir araya gelirler cünkü birbirine cok yakisiyorlar :ddu

fatosum
20.09.2008, 21:12
kaneko yıne acmıs sıteyı ayy bu cocuk valla bır degısık cocuk :hyste
hersey yasak demıs forum kurallarına kabul edıyorsan uye ol demıs bılıyor ısını tabıı :hyste :hyste

leyla007
20.09.2008, 21:22
Fatosum kanekonun yeni actigi sitenin ismi ne yazarsan sevinirim

duygu:)
20.09.2008, 21:28

sıla.gen yaz ilk çıkan

pembe site yeşil site olmuş :D

yunus1
21.09.2008, 13:43

sıla.gen yaz ilk çıkan

pembe site yeşil site olmuş :D

ben daha önce yazmıştım...

MADITA
21.09.2008, 14:15
LÜTFEN BASKA SITELERIN ADRESLERINI VERMEYIYINIZ - SITE TANITIMI YAPMAYINIZ
(site kurallarimizi okuyunuz lütfen!)

Hatirlatma: Yönetim disinda, veya IZIN almadan diger sitelerin linkleri verilmesi YASAKTIR !

Su an verilen linkler silinecektir.

Bu herkes icin ESIT olarak gecerli olan kurali, saygiyla karsilayacaginizdan eminim ve tartisma konusu degildir !

Sevgilerimle Madita (YÖNETIM olarak)

TEFNUT
21.09.2008, 14:47
bugün atvde tekrarı vardı seyrettim ama kamera arkasını yine göremedim :cr kamera arkasını buraya çeken varsa koyabilirmi çok merak ediyorum kamera arkasını :soorry

TEFNUT
21.09.2008, 14:49
bugün avrupa atvde sılanın tekrarı vardı seyrettim ama kamera arkasını yine göremedim :cr kamera arkasını buraya çeken varsa koyabilirmi çok merak ediyorum kamera arkasını :soorry

marakan
21.09.2008, 17:08
LÜTFEN BASKA SITELERIN ADRESLERINI VERMEYIYINIZ - SITE TANITIMI YAPMAYINIZ
(site kurallarimizi okuyunuz lütfen!)

Hatirlatma: Yönetim disinda, veya IZIN almadan diger sitelerin linkleri verilmesi YASAKTIR !

Su an verilen linkler silinecektir.

Bu herkes icin ESIT olarak gecerli olan kurali, saygiyla karsilayacaginizdan eminim ve tartisma konusu degildir !

Sevgilerimle Madita (YÖNETIM olarak)

Sevgili MADİTA şimdi burada kast ettiğiniz site pembe sitenin devamı olan site mi? Eğer öyle ise ki ben yazdığınızdan bunu anladım açıkçası bu ayrımcılığa üzüldüm. Çünkü biz bizimhikayeleri koca puntolar ile pembiş sitede görerek geldik. Ayrıca bir sabah özel mesaj haneme bizimhikayelerin tanıtım mesaj davetiyesi geldi. Ve ben buraya gelen mesajın refaransına inandığım için üye oldum. Benim gibi bir çok insan bu şekilde üye oldu bunu biliyorum. Özellikle pembiş sitenin üyeleri. Kaldı ki ne sizi ne de Zeze'yi tanımıyordum ama o refarans yeterli geldi hiç incelemeden sitenizin üyesi oldum. Bundan da zaman içerisinde rahatsızlık duymadım. Ama şimdi bu mesajı görmek beni hem şaşırttı hem de üzdü. Oysa ki ben sizlerden bu anlamda ciddi bir tanıtım beklerdim. Herşeye rağmen pembiş sitenin bu siteye kattıkları inkar edilemez öyle değil mi? Şu an bahsedilen diğer sitenin dostlarımın da üye olması sebebiyle bir üyesiyim. Ne sahibi ile ne de başka bir yöneticisi ile uzaktan yakından ilgim yok. Ama buna rağmen bu uyarıdan rahatsızlık duydum.

Evet başka sitelerin reklamının yapılmaması konusunda haklısınız ancak konu pembe site olunca ve onun uzantısı olunca böylesi bir ayrımı doğru bulmadığım için bu satırları yazmak gereği duydum. Sizin gibi büyük puntolarla yazmıyorum çünkü bağırarak söylemeseniz de biz anlardık söylemek istediğinizi. Ben bağırmamak adına normal yazım kuralları içerisinde bunu dile getirdim. Eminim ki bir anlık bir gaflet ile böyle bir duyuru gereğinde bulunmuş olmalısınız. Aksi taktirde sizinde pembe sitenin devamı olan bir siteye katkı yapmak adına tanıtımda bulunacağınıza inanıyorum. Yanlış düşünmüyorum değil mi? Bence Aşk yakar sayfasında şimdiden bir geçiş bile açarsanız hem bu yanlışı düzeltmiş hem de sıla üyelerine bir teşekkür etmiş olursunuz ne dersiniz?

nokta
21.09.2008, 17:34
Ya arkadaslar elinizde varsa kamera arkasini ekliyebilirmisiniz cünkü bende izleyemdim...

nicksiz(özge)
21.09.2008, 17:40
bölüml ilgili yorumumu yapayım herşey başta çok güsel giderken sonunun hayal olması beni hayal kırıklığına uğrattı ben çok daha yaratıcı fikirler beklerdim diğer dizilere özenilmiş bir final değil giden zamanıma çok acıyorum birde iki başrol oyuncu arasındaki anlaşmazlıkta moralimi bozdu diziden son zamanlarda neden tat alamadığımız anlaşıldı kırgınlıklrını diziye yansıttıkları için zaten biz bunları baştanda biliyorduk

son74
21.09.2008, 19:08
evet özgecim yorum yapacak birşey bırakmadılar herşeyin masalolduğunu söyleyerek bizi engellediler :) :) yoksa finalde bile çoook eleştirilecek şey var :kz11 ama masal diyerek kestirip attılar go tekrar tekrar izlesin acaba ne düşüneek birde oyuncular final çok güzel oldu diyorlardı evet güzeldi sadece kaera arkası görüntüleri güzeldi

nicksiz(özge)
21.09.2008, 19:28
evet özgecim yorum yapacak birşey bırakmadılar herşeyin masalolduğunu söyleyerek bizi engellediler :) :) yoksa finalde bile çoook eleştirilecek şey var :kz11 ama masal diyerek kestirip attılar go tekrar tekrar izlesin acaba ne düşüneek birde oyuncular final çok güzel oldu diyorlardı evet güzeldi sadece kaera arkası görüntüleri güzeldi
ah cnm herşey ne güsel gidio diodum sonunu görünce zaten moralim çok bozuldu çok daha iyi bir final bekliodum ama yapamadılar diziyi nasıl mahvettilerse düzeltmek için hiç bişi yapmamışlar

son74
21.09.2008, 19:34
özge canım dizi zaten haziranda bitmiş sadece kanala verilen sözden dolayı 4 bölümü öylesine çekmişler sadece oyuncular tatile geç çıkmasına sebeb oldular daha fazla dinlenecekken 18 haziranda çekimi bittirmişler

nicksiz(özge)
21.09.2008, 19:36
özge canım dizi zaten haziranda bitmiş sadece kanala verilen sözden dolayı 4 bölümü öylesine çekmişler sadece oyuncular tatile geç çıkmasına sebeb oldular daha fazla dinlenecekken 18 haziranda çekimi bittirmişler
keşke sıla vurulduğu zaman final yapsalarmış çok daha güsl olurdu bu finalden en azından zamanımı boşa harcamamış olurdum gerçekten kutluyorum bu diziyi bu hale getirenleri

leyla007
23.09.2008, 11:04
Kamera arkasi görüntülerin videosunu izlemek isteyen Mardin konaga girsin Iremmmm arkasimiz sagolsun oraya vermis cok komik :hyste :hyste :ve güzel seyredin :yes

şebnem
23.09.2008, 11:23
leyla 007 cim haber verdiğin için çok teşekkür ederim merakla bekliyordum :ol6 :flw

ecik
24.09.2008, 19:30
aznce atv de adanalı dizisinin frakmanı verildi akif harikaydı o bakışlar muhteşem hele o öne düşmüş saçları süüüperdi çok güzel bir dizi ve dolu dolu akif günlei bizi bekliyor arkadaşlar oleeeeeeeeeeeey

yunus1
05.10.2008, 14:15
MAA ATV'de deprem gibi gelirken

Tayanç Ayaydın Aşk Yakar oyuncu kadrosu arasında yer alacak

Tayanç Ayaydın Pazar - Bir Ticaret Masalı (İngiliz yönetmen Ben Hoskins'in imzasını taşıyan

The Market - A Tale of Trade) filmindeki rolüyle, festivalin 'En İyi Erkek Oyuncu'su seçilmişti.

bunu zaten artık herkes biliyor ama yine de hatırlatayım...

fadikgul
06.10.2008, 08:47
böyle mi olacaktık, böyle fanlar olarak bir oraya bir buraya mı dağılacaktık?

semaburak
06.10.2008, 18:19
neden siteler istenilen diziye dönüştürülmeden

yeni sitelere kayma oluyor anlamış değilim halbuki herkesin göz aşinalığı

vede nik tanıması varken sitelerede vefa borcumuz yokmu arkadaşlar sam yeli gibi dağılmak neden

deniz kızı
06.10.2008, 18:59
arkadaslar bır yere dagıldıgımız yok malum adanalı ızlıyecegımız ıcın sıte kuruldu fakat nedense özeldn bıle sıte ısmı vermek yasakmıs o yuzdn nasıl verecegımızı bnde bılmıyorum

fadikgul
09.10.2008, 05:54
Sıladan sonra hiçbir diziye tahammül edemiyorum ha Sıla çok mu mükemmeldi "Hayır" ama bu bağımlılık galiba kurtulmak gerek

sevgi3
09.10.2008, 10:06
Sıladan sonra hiçbir diziye tahammül edemiyorum ha Sıla çok mu mükemmeldi "Hayır" ama bu bağımlılık galiba kurtulmak gerek

fadikgul yalniz degilsin ben de aynen senin gibi dusunuyorum,,hicbir diziyi izlemiyorum izlemek de istemiyorum..

leyla007
09.10.2008, 11:10
Arkadaslar üzülmeyin :cnm Akifin yeni dizisi ciksin o zamman unutursunuz Sila dizisini inanin bu dizide mükemel olur cünkü Akif oynuyor :kz1

fadikgul
09.10.2008, 16:54
iyi de biz diye yalnız ve sadece MAA için izlemiyorduk ki, Sıla ve Boran için izliyorduk, yeni dizi aynı tadı verir mi bilmem

yunus1
11.10.2008, 10:23
vermez tabi ki biz o diziyi Sıla-Boran için izledik dizi mükemmel olmasa da ama en başlarda çok güzelken sonradan yavaş yavaş bunu kaybetti... şuan hiçbir diziyi izleyemeyenlerdenim çünkü ben de sizler gibi
Sıla-Boranı arıyorum ama iki geçimsiz inatçı keçiye denk geldik bu sözüm yanlış anlaşılmasın sadece geçinemedikleri için böyle söylemek geldi içimden ...Sıla-Boran birbirlerine çok yakışıyorlardı... :kz1 :kz1 :kz1
bir daha birbirlerine böyle çok yakışan iki oyuncu bulabileceğimizi de zannetmiyorum :yes

kırmızı_pence
11.10.2008, 11:52
vermez tabi ki biz o diziyi Sıla-Boran için izledik dizi mükemmel olmasa da ama en başlarda çok güzelken sonradan yavaş yavaş bunu kaybetti... şuan hiçbir diziyi izleyemeyenlerdenim çünkü ben de sizler gibi
Sıla-Boranı arıyorum ama iki geçimsiz inatçı keçiye denk geldik bu sözüm yanlış anlaşılmasın sadece geçinemedikleri için böyle söylemek geldi içimden ...Sıla-Boran birbirlerine çok yakışıyorlardı... :kz1 :kz1 :kz1
bir daha birbirlerine böyle çok yakışan iki oyuncu bulabileceğimizi de zannetmiyorum :yes

ah ah ah içimden geçenleri yazmışsın yunus1 benim izlediğim ilk ve tek dizi idi sıla atv haberde gördüm canlı bağlanmışlardı ondan önce arkadaşım mutlaka izle konusu çok ilginç demişti bende inat ettim izlemem dedim ne olur izle diye ısrar etti bende izlemeye karar verdim işte o gün haberlerde canlı bağlandılar bende izledim 3 bölümdü çok etkiledi özellikle konu ve cd maa birbirlerine çok yakışması şimdi iyiki izlemişim diyorum Adanalı ya bakıcam başka hiç bir şey izlemeyeceğim çünkü sıla ile boran gibi bir daha olmaz ....replendin canım ...

yunus1
11.10.2008, 15:34
kırmızı_pence duygularına tercüme olduysam ne mutlu bana
daha neler içmden geçiyor bir bilsen ama neye yarar onlar bir daha baş rolü paylaşmadıktan sonra...hem buna üzülüyorum hem de

MAA ve CD nin birbirlerine soğuk davranıp bunun diziye yansıması :soorry :soorry

kırmızı_pence
11.10.2008, 15:49
kırmızı_pence duygularına tercüme olduysam ne mutlu bana
daha neler içmden geçiyor bir bilsen ama neye yarar onlar bir daha baş rolü paylaşmadıktan sonra...hem buna üzülüyorum hem de

MAA ve CD nin birbirlerine soğuk davranıp bunun diziye yansıması :soorry :soorry

evet gerçekten diziyede yansıdı ne yapalım olan oldu bize sadece bu güzel net ortamı kaldı değilmi ....

yunus1
12.10.2008, 18:47
evet öyle Sıla sayesinde birçok kişiyle paylaşımımız oldu...

CEYLİN
12.10.2008, 23:27

evet aynı durum bendede var..tv ye küsmüş gibiyim ..nasıl kurtulacağım bilmem ama adanalı başlasın bakalım
sılanın yeri çok başka ,hiç bir dizi aynı tadı vermez zannetmem..sıla boran gibi olamaz :cr

kırmızı_pence
14.10.2008, 02:50
evet aynı durum bendede var..tv ye küsmüş gibiyim ..nasıl kurtulacağım bilmem ama adanalı başlasın bakalım
sılanın yeri çok başka ,hiç bir dizi aynı tadı vermez zannetmem..sıla boran gibi olamaz :cr
yorumun için replendin ....

kırmızı_pence
14.10.2008, 02:51
evet öyle Sıla sayesinde birçok kişiyle paylaşımımız oldu...
replendin ....

fadikgul
14.10.2008, 13:09
3-5 Sılazede hala sitelere girip eski günleri yad ediyoruz

-özge-
14.10.2008, 19:45
3-5 Sılazede hala sitelere girip eski günleri yad ediyoruz

aynen katılıyorum sıla sevenler bu diziyi unutmayacaklar ve yad etmeye devam edicez :yes

dolun@y
15.10.2008, 17:29
evet arkadaşlar dizimiz haziran ayında bitmesine rağmen hakikaten sıla dizisi bambaşka bir dizi unutmaz bir diziydi sıla yani cansu dere ne kadar boran ağayla hem dizide hemde mehmet akif alakurtla didişsede ben eminim ki arkadaşlar
ikisi birbirlerinden etkilendiler ben ilk bölümden yaklaşık 50 .bölüme geldim izliyorum tekrarlarını inanın o gözlerdeki bakışlar bazen nefret öfke olsada cansu derede bazen de o kadar sıcak bakıyor ki o kadar içten sarılıyor ki
mehmet akifi söylemeye gerek bile yok çünkü kendisi ilk bölümden son bölüme kadar o kadar içten ve sıcak oynadı ki bizi bakışlarıyla derinlere saldı yalan mı o ilk andan beri cansu dereden etkilendi
sılanın dediği gibi cansu dere mehmet akifin rüzgarına kapılmamak için kendisiyle savaştı kazanan kim oldu bu cansu dere de saklı gerçi aynı soru mehmet akif için de geçerli ha ne dersiniz yinede herşeye rağmen bizim dizimiz bir taneydi sıla izlemek hakikaten ayrıcalıktı

fadikgul
16.10.2008, 00:47
dolunay yorumlarına aynen katılıyorum pen CD yi özledim hiç ortalıklarda yok

Cansu 2
16.10.2008, 00:59
dolunay yorumlarına aynen katılıyorum pen CD yi özledim hiç ortalıklarda yok
Cansu tatilde olduğu için şimdilik bir projesi yok...Aklına yatan bir proje olursa bize yani CDC'ye bilgi verecektir.. :yes

fadikgul
16.10.2008, 01:38
iyi gereksiz yere yüzünü eskitmesin

CEYLİN
16.10.2008, 13:01
evet arkadaşlar dizimiz haziran ayında bitmesine rağmen hakikaten sıla dizisi bambaşka bir dizi unutmaz bir diziydi sıla yani cansu dere ne kadar boran ağayla hem dizide hemde mehmet akif alakurtla didişsede ben eminim ki arkadaşlar
ikisi birbirlerinden etkilendiler ben ilk bölümden yaklaşık 50 .bölüme geldim izliyorum tekrarlarını inanın o gözlerdeki bakışlar bazen nefret öfke olsada cansu derede bazen de o kadar sıcak bakıyor ki o kadar içten sarılıyor ki
mehmet akifi söylemeye gerek bile yok çünkü kendisi ilk bölümden son bölüme kadar o kadar içten ve sıcak oynadı ki bizi bakışlarıyla derinlere saldı yalan mı o ilk andan beri cansu dereden etkilendi
sılanın dediği gibi cansu dere mehmet akifin rüzgarına kapılmamak için kendisiyle savaştı kazanan kim oldu bu cansu dere de saklı gerçi aynı soru mehmet akif için de geçerli ha ne dersiniz yinede herşeye rağmen bizim dizimiz bir taneydi sıla izlemek hakikaten ayrıcalıktı

aynen katılıyorum dolun@y ,şöyle bakıyorumda böyle bir aşk,birbirlerine yakışan ve duygularını bukadar güzel gösteren iki aşık ,aşk dolu bakışlar evet bazen nefret ve öfkede olsa ama onun altında bencede yine aşk vardı etkilenme vardı...
son yıllarda sıla kadar etkileyici bir dizi izlemedim..oyuncular birbirinden biz oyunculardan etkilendik.iyikide rastlayıp izlemişim yoksa şimdilerde yok olmuş ortalarda sürünen aşkı tekrar nasıl hatırlar ve yaşardık...
teşekürler cansu ve mehmet akif bize hatırlatıp yaşattığınız için... :kz1

gülgüzeli1
16.10.2008, 14:25
sevgili dolun@y ve ceylin arkadas bende sizin gibi düsünenlerdenim dizi boyunca ikisini birbirinden ayirmadim
halaada öyle allah ömür verirse bekleyip görecegiz onlar yine ayni projede yer alacaklar buna inaniyorum
bize izlettikleri güzel sahnelerden sonra neden yasak konuldu bunun arkasinda elbette etkilenme vardi yinede
her seye ragmen cok güzel sahneler izlettiler bizlere cikan dedikodulara hic inanmadim inanmiyorumda birakin nefret et-
meyii dargin oldugum biriyle ayni odada bile kalmak istemem her ne olduysa oldu bundan sonraki projelerinde ayri
ayri veya bilikte yollari acik olsun basarilari daim olsun...

kırmızı_pence
16.10.2008, 22:57
sevgili dolun@y ve ceylin arkadas bende sizin gibi düsünenlerdenim dizi boyunca ikisini birbirinden ayirmadim
halaada öyle allah ömür verirse bekleyip görecegiz onlar yine ayni projede yer alacaklar buna inaniyorum
bize izlettikleri güzel sahnelerden sonra neden yasak konuldu bunun arkasinda elbette etkilenme vardi yinede
her seye ragmen cok güzel sahneler izlettiler bizlere cikan dedikodulara hic inanmadim inanmiyorumda birakin nefret et-
meyii dargin oldugum biriyle ayni odada bile kalmak istemem her ne olduysa oldu bundan sonraki projelerinde ayri
ayri veya bilikte yollari acik olsun basarilari daim olsun...

Canım çok güzel yazmışsın repledim seni yorunmun için dolun@y :ddu yorum süper replendin canım sende :yes :khh ...
sıla yı izlemeseydim pişman olurdum bir daha asla böyle bir dizi ve 2 aşık gelmeyecek arkadaşlar sıla fenomeni bitti :soorry :cr :kz13 :kz13 :cray :cray hoşcakal teşekürler maa gül o.cd ve çalışan tüm ekip ...

yunus1
17.10.2008, 20:44

sevgili dolun@y çok uzun zamandan beri düşünüpte aklımda soru işareti olarak kalan şeyleri yazmışsın...yazdıklarına

aynen katılıyorum vediyorum ki ''ateş olmayan yerden duman çıkmaz'' :rv1 ..... :ddu bu iki

oyuncu ne yaparsa yapsın beni inandıramazlar gerçek hayatta birşeyler hissetmedikten sonra bunu rol gereği de olsa ne

kadarını o karakterlere yansıtabilirler ki o kadar sevgi dolu bakışlar sarılmalar boşa değildi :love01 arada öfkeli bakışlar da vardı :kvg1...Hani olur ya belki birbirlerine aşık olmalarına rağmen birbirlerine çok zıt olduklarından bunu daha ileriye taşımak istemediler ve CY de var tabi

aynen katılıyorum dolun@y ,şöyle bakıyorumda böyle bir aşk,birbirlerine yakışan ve duygularını bukadar güzel gösteren iki aşık ,aşk dolu bakışlar evet bazen nefret ve öfkede olsa ama onun altında bencede yine aşk vardı etkilenme vardı...
son yıllarda sıla kadar etkileyici bir dizi izlemedim..oyuncular birbirinden biz oyunculardan etkilendik.iyikide rastlayıp izlemişim yoksa şimdilerde yok olmuş ortalarda sürünen aşkı tekrar nasıl hatırlar ve yaşardık...
teşekürler cansu ve mehmet akif bize hatırlatıp yaşattığınız için... :kz1

bence de

dolun@y
20.10.2008, 13:57
merbalar herkese belki herkes sıla defterini kapattı ben halen kapatamayanlardanım yorumuma yazdıklarınız için öncelikle teşekkür ederim
kapatamamın sebebi daha söylenmedik sözlerin açıklanmayan olayların olması mesela benim dikkatimi çekti belki de dönüm noktası olurdu hani bizim ilk 10 bölümümüz vardıya hayran olduğumuz unutamadığımız
boran sıla için istanbul bileti almıştı bunu ona hiç söylemedi o gün sıla kaçmasaydı boran ona süpriz yapacaktı eğer diyorum
sıla o gün boran ağanın süprizini öğrenseydi durumlar nasıl değişirdi istanbul çok farklı olurdu töre olmazdı dizinin dönüm noktası
bu arada bazı bölümleri internetten indiremiyorum buradan da isim veremiyorum eğer elinde tüm bölümleri olan arkadaşlar varsa bana özel mesaj bölümüne mesaj atarsa msn adresinden eksik bölümleri almak istiyorum arşiv tamamlanacak
teşekkür ederim arkadaşlar

kırmızı_pence
21.10.2008, 00:06
merbalar herkese belki herkes sıla defterini kapattı ben halen kapatamayanlardanım yorumuma yazdıklarınız için öncelikle teşekkür ederim
kapatamamın sebebi daha söylenmedik sözlerin açıklanmayan olayların olması mesela benim dikkatimi çekti belki de dönüm noktası olurdu hani bizim ilk 10 bölümümüz vardıya hayran olduğumuz unutamadığımız
boran sıla için istanbul bileti almıştı bunu ona hiç söylemedi o gün sıla kaçmasaydı boran ona süpriz yapacaktı eğer diyorum
sıla o gün boran ağanın süprizini öğrenseydi durumlar nasıl değişirdi istanbul çok farklı olurdu töre olmazdı dizinin dönüm noktası
bu arada bazı bölümleri internetten indiremiyorum buradan da isim veremiyorum eğer elinde tüm bölümleri olan arkadaşlar varsa bana özel mesaj bölümüne mesaj atarsa msn adresinden eksik bölümleri almak istiyorum arşiv tamamlanacak
teşekkür ederim arkadaşlar
canım repledim seni bu güzel yorumun için bu arada evet sıla boran ın süprizini bilseydi kaçmasaydı böyle olmayacaktı bende senin gibi düşünüyorum sıla nın kaçması izleyenleri sıla ya öfke beslemesine neden oldu çünkü boran da onun kadar çaresizdi buna rağmen boran sıla yı üzücek hiç bir şey yapmadı onu sevmekten başka ama o zaman bizim basın gül hanımın hiç aklında olmayan mesaj kaygısına düştüler ve sıla nın kaçmasına karar verdiler biz izleyicilerde boran affetmesine rağmen sıla yı affetmedik ve sıla nın izlenme oranları düştü eyer sıla kaçmasaydı boran onu İSTANBUL a kendi getirseydi sılanın finalinin izlenme oranını düşünmek bile istemiyorum asmalı konağı ve çocuklar duymasının rekorunu kırar zirveye otururdu ama mesaj kaygısına girilince öykü öykülükten çıktı oysa sıla boran aşkı olmasa sadece töreği kimse izlemezdi :yes çünkü sıla boran aşkıyla harmanlanan bir töre işlenseydi harika olurdu sıla nın kaçması herşeyi yerle bir etti gül hanımın açıklamasına "sıla boran ı sevdiği halde töreye boyun eğmeyerek akçtı "dedi bu açıklamaya rağmen izleyici sıla karakterini hiç affetmedi boran seviyor diye kabullendi o kadar çünkü kadınlar gerçek hayatta böyle bir koca bulamazken sıla nın boran ı bırakım kaçmasını izleyici içine sindiremedi :hm sonrada ne yapsalarda sıla yı bir türlü izleyiciye sevdiremediler biz sıla ya üzüleyeceğimize boran a üzüldük çünkü boran gerçekleri söyledi her zaman sıla ise burnunun dikene birde kendini nedeni ne olursa olsun satan ailesini ve sonra abisinin narini kaçırmasını kendi hatta dilanın hayatını mavfedecek eyer "boran " kötü biri olsaydı ailesini bile kolay affederken boran ı zor affetmesi izleyiciyi iyice kızdırdı bunu sıla gen tr de defalarca yazmamıza rağmen dikkate almadılar boran ise azad narinin hayatını kurtarmak için nerdeyse dilan la evlenecekti onların yüzünden sıla boran la evlendi ama kötü olan boran oldu izleyenlerde yavaş yavaş kaçtı sıla yı izlemekten bizde geriye 10 bölümlük harika olanüstü bir sıla anısı büyüsü kaldı :kz2 :kz1....

yunus1
21.10.2008, 01:44
malesef Sıla nın başına gelen olaylardan sonra yaptıklarıyla seyircinin gözünde hiçbir zaman aklanamadı halbu ki Sıla yaşadıkları hiç de hafife alınır şeyler değildi...Sılanın seyirci tarafından aklanmamasında Borana olan hayranlıkları da etkiliydi bence.. Sılanın Boranı kabullenmemesinde bir değil bir çok sebep vardı...Sıla da Boran da kendilerince haklılardı...

dolun@y
21.10.2008, 18:24
kırmızı_pencere söylediklerine hakikaten katılıyorum katılmamak ne mümkün boran ağa hakikaten bulunmayan bursa kumaşı onun gibi bir erkek var mı bilmiyorum ha diyebilirler 7 bölümde yaptığı şey doğrumu diye hayır tabiki doğru değil ama kocaaaa 79 bölümde allah aşkına tek yaptığı hata oydu onun onu da sılaya olan aşkından yaptı
esasında yapmak isteseydi yani kötü bir niyet beslemiş olsaydı yani sıladan faydalanmak isteseydi çooktan 4 bölümde sıla sarhoşken hemde istemişken bunu yapardı ama yapmadı çünkü onu yapacak bir karakterde bir insan değil
boran ağa karakteri düzgün oturaklı sevecen sıcak düşünceli kadınlara saygı duyan seven ama canı pahasına seven bir adam gibi adam
birazda bunu mehmet akif alakurt bize yansıtması bize bu kadar boran ağa karakterini sevdirdi eee ne de olsa GÖZLERLE KONUŞAN ADAM SÖZE NE HACET demi ama
neyse sıla ah sıla çoğu akşam gecenin geç saatlerine kadar tartıştık sinir etti bizi ilk zamanlar bencil allah aşkına bu güne kadar sıla boranı seviyorum diyor ne yaptı onun için doğum gününü bile kutlamadı ona süpriz ne yaptı içten sarılmadı öpmedi dokunuşu bile parmak uçlarıyla oldu taaaa dizinin ortalarından sonra ancak hani benim en çok etkilendiğim sahne cezaevi sahnesi
allahım o sahnede ben bittim ikisi sanki sıla ile boranı değil gerçekten aşık birbirlerini özlemiş deli gibi hemde hasretinden yanmış tutuşmuş sevgilileri oynadılar mükemmel ötesiydi defalarca izledim inanın halen de izliyorum
o sarılma o bakış şiiri okuduğu zaman mehmet akif cansu dere allahım nasıl dı ne kadar etkilenmişti gözlerinden akan damlalar bile aşk vardı şimşekler çakıyordu amaaaa gel gelelim
azad öldükten sonraki sılanın hali dedim ya sıla karakterini aynen boran ağa karakterinde olduğu gibi sılayı da cansu dere bu hale getirdi kendisinin hayat görüşü saygı duyuyoruz orası ayrı ama mesafeli olması diğer oyunculara bile annesi ve babası dışında yansıdı bize ekranda ve onu itici yaptı soğukluğu ne yapsa sıla karakterinde ve onu oynayan insandan bize yansıdı yapacak birşey yok sıla her ne olursa olsun mükemmel bir diziydi her zaman söylüyorum izlemek iyi ki izledim ayrıcalıktır

yunus1
21.10.2008, 18:52
canım repledim seni bu güzel yorumun için bu arada evet sıla boran ın süprizini bilseydi kaçmasaydı böyle olmayacaktı bende senin gibi düşünüyorum sıla nın kaçması izleyenleri sıla ya öfke beslemesine neden oldu çünkü boran da onun kadar çaresizdi buna rağmen boran sıla yı üzücek hiç bir şey yapmadı onu sevmekten başka ama o zaman bizim basın gül hanımın hiç aklında olmayan mesaj kaygısına düştüler ve sıla nın kaçmasına karar verdiler biz izleyicilerde boran affetmesine rağmen sıla yı affetmedik ve sıla nın izlenme oranları düştü eyer sıla kaçmasaydı boran onu İSTANBUL a kendi getirseydi sılanın finalinin izlenme oranını düşünmek bile istemiyorum asmalı konağı ve çocuklar duymasının rekorunu kırar zirveye otururdu ama mesaj kaygısına girilince öykü öykülükten çıktı oysa sıla boran aşkı olmasa sadece töreği kimse izlemezdi :yes çünkü sıla boran aşkıyla harmanlanan bir töre işlenseydi harika olurdu sıla nın kaçması herşeyi yerle bir etti gül hanımın açıklamasına "sıla boran ı sevdiği halde töreye boyun eğmeyerek akçtı "dedi bu açıklamaya rağmen izleyici sıla karakterini hiç affetmedi boran seviyor diye kabullendi o kadar çünkü kadınlar gerçek hayatta böyle bir koca bulamazken sıla nın boran ı bırakım kaçmasını izleyici içine sindiremedi :hm sonrada ne yapsalarda sıla yı bir türlü izleyiciye sevdiremediler biz sıla ya üzüleyeceğimize boran a üzüldük çünkü boran gerçekleri söyledi her zaman sıla ise burnunun dikene birde kendini nedeni ne olursa olsun satan ailesini ve sonra abisinin narini kaçırmasını kendi hatta dilanın hayatını mavfedecek eyer "boran " kötü biri olsaydı ailesini bile kolay affederken boran ı zor affetmesi izleyiciyi iyice kızdırdı bunu sıla gen tr de defalarca yazmamıza rağmen dikkate almadılar boran ise azad narinin hayatını kurtarmak için nerdeyse dilan la evlenecekti onların yüzünden sıla boran la evlendi ama kötü olan boran oldu izleyenlerde yavaş yavaş kaçtı sıla yı izlemekten bizde geriye 10 bölümlük harika olanüstü bir sıla anısı büyüsü kaldı :kz2 :kz1....

canım yazdıklarına tamamen katılıyorum ..replendin..

kırmızı_pence
21.10.2008, 22:46
kırmızı_pencere söylediklerine hakikaten katılıyorum katılmamak ne mümkün boran ağa hakikaten bulunmayan bursa kumaşı onun gibi bir erkek var mı bilmiyorum ha diyebilirler 7 bölümde yaptığı şey doğrumu diye hayır tabiki doğru değil ama kocaaaa 79 bölümde allah aşkına tek yaptığı hata oydu onun onu da sılaya olan aşkından yaptı
esasında yapmak isteseydi yani kötü bir niyet beslemiş olsaydı yani sıladan faydalanmak isteseydi çooktan 4 bölümde sıla sarhoşken hemde istemişken bunu yapardı ama yapmadı çünkü onu yapacak bir karakterde bir insan değil
boran ağa karakteri düzgün oturaklı sevecen sıcak düşünceli kadınlara saygı duyan seven ama canı pahasına seven bir adam gibi adam
birazda bunu mehmet akif alakurt bize yansıtması bize bu kadar boran ağa karakterini sevdirdi eee ne de olsa GÖZLERLE KONUŞAN ADAM SÖZE NE HACET demi ama
neyse sıla ah sıla çoğu akşam gecenin geç saatlerine kadar tartıştık sinir etti bizi ilk zamanlar bencil allah aşkına bu güne kadar sıla boranı seviyorum diyor ne yaptı onun için doğum gününü bile kutlamadı ona süpriz ne yaptı içten sarılmadı öpmedi dokunuşu bile parmak uçlarıyla oldu taaaa dizinin ortalarından sonra ancak hani benim en çok etkilendiğim sahne cezaevi sahnesi
allahım o sahnede ben bittim ikisi sanki sıla ile boranı değil gerçekten aşık birbirlerini özlemiş deli gibi hemde hasretinden yanmış tutuşmuş sevgilileri oynadılar mükemmel ötesiydi defalarca izledim inanın halen de izliyorum
o sarılma o bakış şiiri okuduğu zaman mehmet akif cansu dere allahım nasıl dı ne kadar etkilenmişti gözlerinden akan damlalar bile aşk vardı şimşekler çakıyordu amaaaa gel gelelim
azad öldükten sonraki sılanın hali dedim ya sıla karakterini aynen boran ağa karakterinde olduğu gibi sılayı da cansu dere bu hale getirdi kendisinin hayat görüşü saygı duyuyoruz orası ayrı ama mesafeli olması diğer oyunculara bile annesi ve babası dışında yansıdı bize ekranda ve onu itici yaptı soğukluğu ne yapsa sıla karakterinde ve onu oynayan insandan bize yansıdı yapacak birşey yok sıla her ne olursa olsun mükemmel bir diziydi her zaman söylüyorum izlemek iyi ki izledim ayrıcalıktır
evet canım cezaevi sahnesi çok etkileyici idi gerçekten güzel yorumun için repledim seni :ddu
:khh :khh :khh yunus 1 senide herzamanki gibi repledim canım her gün bir rep mutlaka sana vereceğim .... :yes ...

CEYLİN
22.10.2008, 12:19
sevgili dolun@y,kırmızı _pençe yorumlarınıza aynen katılıyorum..boran ağa karakterinde bir erkek bilmiyorum var mı?..yoksa sadece flimlerde mi olur ,ne şanslı şu sıla derdim diziyi izlerken böyle bir erkeğe kim sahip olmak istemez herkes ister..sılada aslında farkındaydı ama bir taraftanda boyun eğmek istemedi..7. bölümdeki olayda aslında sılada da suç vardı zaten öyle olmasaydı boranı affetmezdi ..e adamı çileden çıkardı sonucunada katlanmak zorunda..
ceza evi sahnesi gerçektende çok samimi ve mükemmeldi.orda yaşanmış bir aşk vardı..aşıklar vardı..
sanki rol yapmıyorlardı özlem gideriyorlardı..bu sahnenin büyüsü çok ayrı bence.. :kz1
bu dizinin büyüsüde çok farklı şöyle bakıyorumda hiç bir dizide böyle bir aşk ,aşık,etkileme yok..

kırmızı_pence
24.10.2008, 03:21
ceylin yunus1 dolun@y repledim yorumlarınız için ...haklısınız :yes :khh ...

özgül44
24.10.2008, 18:20
arkadaşlar çok güzel sözler yazmışsınız.bende halen sılayı untamadım hep bölümlerini seyrediyorum.keşke gerçek hayattada maa ile cd birlikte olsa o kadar yakışıyorlarki bunu canı gönlümden istiyorum ama
mümkün değil biliyorum.. :cr :soorry

dolun@y
24.10.2008, 19:41
evet arkadaşım herkes cansu dere ile mehmet akif alakurttu birbirlerine o kadar çoook ama çook yakıştırıyor ki bende onlardan biriyim ama malesef fiziksel olarak birbirleri için yaratmış kadir mevlam yan yana geldikleri zaman hani hatırlarmısınız bilmem
yeni sezon bölümü için atv de tanıtım fragmanında ikisinin resmi var cansu derenin saçlar kıvırcık vücudunu kaplayan bir elbise giymiş ağamızda siyah takım giymiş yan yanan duruyorlar ama o kadar güzeller ki insan hakikaten istiyor ama olmuyor işte
ben onları kadir inanırla türkan şoraya benzetiyorum onların filimlerini defalarca izledim o ikisi arasında yaşananlar aynı bizim ikili gibi sadece kendileri biliyor yaşananları ama şu var tabi
kadir inanır ile türkan şoray bambaşka onlar devlerin aşkını yaşadılar cansu ile mehmet akif arasında yaşananlar hem nefret hem aşk sonu ne olur bilmem kadir inanırla türkan şorayın kine benzicek gibi geliyor
tabi benzetmeyi yaparken şu var halen kadir inanırla türkan şoray birbirlerini gördüklerinde saygı ve sevgiyle bakıyorlar birbirlerine bizimkilerin arasında yaşananlar ne ise birtürlü bilemiyoruz işte içlerinde olduğu için pek birbirlerine aynı sevgide durmuyorlar ama olsun ümitkar olmak gerekir zaman neler gösterir insana hiç ama hiç belli olmaz ilerde inşallah neden olmasın hayat her zaman süprizlerle doludur nefret aşka dönüşebilir ne kadar farklı dünyaların insanları olsalarda
şunu söylemeden de geçemeyeceğim bakım bugün halen alyazmalı olsun diğer çekilen filimleri olsun kadir inanırla türkan şorayın etkileniyorsak şahsım adına söyleyeyim çoğunlukta öyledir zaten aralarında yaşanan o güzelim sevgiden kaynaklanıyor
aynen biz halen bitmesine rağmen sıladan bahsedebiliyorsak demek ki iki baş rol oyuncunun arasında yaşanan o güzelim sevgiden kaynaklanıyor ha ne dersiniz sıla sevenler

yunus1
24.10.2008, 22:22
evet arkadaşım herkes cansu dere ile mehmet akif alakurttu birbirlerine o kadar çoook ama çook yakıştırıyor ki bende onlardan biriyim ama malesef fiziksel olarak birbirleri için yaratmış kadir mevlam yan yana geldikleri zaman hani hatırlarmısınız bilmem
yeni sezon bölümü için atv de tanıtım fragmanında ikisinin resmi var cansu derenin saçlar kıvırcık vücudunu kaplayan bir elbise giymiş ağamızda siyah takım giymiş yan yanan duruyorlar ama o kadar güzeller ki insan hakikaten istiyor ama olmuyor işte
ben onları kadir inanırla türkan şoraya benzetiyorum onların filimlerini defalarca izledim o ikisi arasında yaşananlar aynı bizim ikili gibi sadece kendileri biliyor yaşananları ama şu var tabi
kadir inanır ile türkan şoray bambaşka onlar devlerin aşkını yaşadılar cansu ile mehmet akif arasında yaşananlar hem nefret hem aşk sonu ne olur bilmem kadir inanırla türkan şorayın kine benzicek gibi geliyor
tabi benzetmeyi yaparken şu var halen kadir inanırla türkan şoray birbirlerini gördüklerinde saygı ve sevgiyle bakıyorlar birbirlerine bizimkilerin arasında yaşananlar ne ise birtürlü bilemiyoruz işte içlerinde olduğu için pek birbirlerine aynı sevgide durmuyorlar ama olsun ümitkar olmak gerekir zaman neler gösterir insana hiç ama hiç belli olmaz ilerde inşallah neden olmasın hayat her zaman süprizlerle doludur nefret aşka dönüşebilir ne kadar farklı dünyaların insanları olsalarda
şunu söylemeden de geçemeyeceğim bakım bugün halen alyazmalı olsun diğer çekilen filimleri olsun kadir inanırla türkan şorayın etkileniyorsak şahsım adına söyleyeyim çoğunlukta öyledir zaten aralarında yaşanan o güzelim sevgiden kaynaklanıyor
aynen biz halen bitmesine rağmen sıladan bahsedebiliyorsak demek ki iki baş rol oyuncunun arasında yaşanan o güzelim sevgiden kaynaklanıyor ha ne dersiniz sıla sevenler

o kadar güzel anlatmışsın ki bunları yazdığın için sana teşekkür ederim... son dediklerin
ateş olmayan yerder duman çıkmaz sözünü çok iyi destekliyor zaten biz bu inandırıcılık için izlemiştik...ikisinden çok güzel bir çift olurdu...

onlar arasında ne yaşanmışsa yaşanmış bilmiyoruz ....MAA ve CD'yi SILA dizisinden en güzel şekilde hatırlamak istiyorum ve harkesten ricam herkesin canını sıkan bu olumsuz düşüncelerle anmayalım zaten bugüne kadar yeterince olumlu-olumsuz eleştirilerde bulunduk.. ONLARI OLUMSUZ ANMAYI İKİSİ DE HAK ETMİYOR

:klp :klpSILA DİZİSİNİ VE MAA-CD'Yİ EN GÜZEL ŞEKİLDE HATIRLAYIP ANALIM :klp herkese teşekkürler

teşekkürler kırmızı_pence :ty

Sevgilerimle yunus1 :kz1 :kz1

CEYLİN
25.10.2008, 00:11
replerin için teşekürler kırmızı_pençe .. :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty
yunus1 ,sıla dizisi benim için çok özel bir dizi tabii ki mehmet akif vecansu da ..bizler bu diziyi sevip bu kadar bağlandıysak sıla ve boran içindir..onlar bu duyguları bize yansıtmasa ,aşkı anlatmasa biz zaten izlemezdik bağlanmazdık..onları unutmak ne mümkün hep hatırlanacaklar..

yunus1
25.10.2008, 02:50
Sevgili Ceylin

keşke herkes senin gibi düşünse ama bazen başrol oyuncularını suçlayıcı eleştiriler hiç mi hiç çekilmiyor. Dizinin günah keçisi sanki CD imiş gibi davranılıyor ..birini yerin en alt tabakasının altına sokup dbirini de en üst tabakasına yükseltmek bu diziye en az MAA kadar emek veren CD için haksızlık olduğunu düşünüyorum ..onlar ki bize bu aşkı çok gerçekçi olarak yaşıyormuş gibi oynadılar .. zaman zaman aralarındaki gerilim bize yansısa da dizinin sonlarına doğru gelen bölümleri gönlümüzce olmasa da ikisi de çok başarılıydılar..
bu yüzden ONLARI SILADAKİ EN GÜZEL ANILARLA ANALIM OLUMSUZ DEĞİL..

SEVGİLERİMLE YUNUS1 :kz1 :kz1

..

-DiLeK-
25.10.2008, 16:37
okadar güzel şeyler yazıyosunuzki yazmadan duramıycam:
herşey oldu bu dizide aşk nefret üzüntü pişmanlık herşey.. herşeyi ben bu dizide tattım herkezin sıkılarak izlediği bölümü ben tekrarlarına kadar izledim emindim toparlıycaktı .. dizimiz ikinci sezonda izlediğimiz bölümleri çoktan çekmişlerdi yok kavgalılarmış yok maa cdnin hareketlerinden sıkılmış hadi onlar dizimizi herzamn kıskanmış olan insanlar peki ya siz bu herkez için geçerli değil ama size ne oluyo hani siz ne olursa olsun sıla severdiniz ? herkez cansu dereyi suçladı bazen bende bu duruma düştüm ama insan düşünüce hakweriyo hepimiz şöle düşnüyoruz "maa beni öpse ahh ahh" bunu ben kimbilir kaç kere sölemişimdir ... sılanın siz olduğunuzu düşünün maada başkası hiç tanımadığınız biri olduğunu sürekli onu öpmek sarılmak koynunda ,göğüsünde yatmak hoşuna gidermiydi bu aynı şey maa içinde geçerli hee bunu düşünürken sevgilinizin tepkiside düşünün lütfen ..! sıla bitti ben bunun etkisinden kurtulmuş değilim hepinize katılıyorum tabiki etkilenmişlerdir yunus sana özellikle katılıyorum "ateş olmayan yerden duman çıkmaz"bu söz "cuk" die oturdu ne olusa olsun bir emek harcanıp çekilen bu diziye saygı duyun ve daha fazla kirletmeye çalışmayın ..! :kdm

özgül44
25.10.2008, 17:24

gördüm atvde fragmanda çok hoştu bazı arkadaşlarımız sıla ve boran için güzel klipler yapmışlar bazen onları seyrediyorum bıkamıyorum hergün seyrediyorum cansu ve maa bunları görmüşmüdür sizce ben görmelerini isterdim. eğer birşey hissetmiyorlarsa bence izleyince çok şey hissederler.

özgül44
25.10.2008, 17:56
arkadaşlar maa şimdi yeni dizindeki kıza ilerde aşık olmasın :ayy :dvl

zeytinim
25.10.2008, 18:06
arkadaşlar maa şimdi yeni dizindeki kıza ilerde aşık olmasın :ayy :dvl

olacak zaten arkadaşım tanıtımda açık açık yazıyor bu :dvl
arkadaşım ben diziyle ilgili yazdım bu yorumumu ama heralde sen gerçek hayatta aşık olmaktan bahsediyorsun bence olmaz öyle bişey
hem selinin sevgilisi varmış gerçek hayatta
maa daha iyilerine layık bence

özgül44
25.10.2008, 20:40
tabi en iyilerine layık ben zaten selinmidir nedir sevmiyorum kızı ya :beee

yunus1
30.10.2008, 00:39
SILA'nın en güzel anılarını yad etmek istersek;

O olağanüstü Reyhani sahnesi...

Mayın patlamasında Sıla ve Boran odadaki sarılışları çok güzeldi

Bağ evindeki sahneler mükemmeldi...

Boranın Sılayı korumak için kolundan yaralanması

Karşılaşmadaki sarılışları ve sonrası...

Koltuk sahnesi...hele o anki aşk dolu gözler ve sözler :kz1 :kz1

Boranın Sılaya evlilik teklifi

Sılanın arabadan Borana Bedirhanın resmini vermesi

Dolunaylı gece...Ay ve Dünyanın replikleri

fadikgul
30.10.2008, 10:40
yunus1 senin sahnelerine ben de "gözleri siyah kadın o kadar güzelsin ki" şiirinin okunduğu sahne, Sılanın sanırım 29. blm.de iyileşip Boranla kuzuları sevmesi ve atı okşadıkları sahne, çeşme başındaki su şakası,Sılanın 2. doğum günü kutlaması, Sılanın Borana gözlerini açmadan hemen evvel ki aşk itirafları (50-51. blm), ha bu arada 47. blm.de Boranın Sılaya "benim sevdiğim kadını hiç kimse sevemez vs..." sözlerinin olduğu sahneler
Daha da sayılabilir
Ama ne zaman Berzan katılıp konu onun üzerinden uzatıldı o zaman ben yavaş yavaş koptum
En ağladığım sahneye gelince 75. blm.de Sılanın vurulması idi. :cr :cr :cr

yunus1
30.10.2008, 21:02
evet öyle canım..bak çeşmeyi unutmuşum ikisinin o muhteşem gülüşü...daha çok güzel sahneler var...

dolun@y
01.11.2008, 15:25
merhaba herkese yunus 1 fadikgul arkadaşıma katılıyorum etkilendiğimiz sahneler çok ama içlerinde daha bir başka olanlar var benim de etkilendiğim hani sıla hastaneden çıktı kapının önünde boran ağa kucağına aldı ((( bazen şöyle düşünüyorum da cansu dere yi bu kadar kucağında taşıyan olmamıştır herhalde 1:90 boyunda havalarda uçtu iyi sefa sürdü kucakta ne dersiniz maşallah mehmet akif te de ne kol varmış çok rahat kaldırıyordu ))) neyse
orada firuz ağa içeri sokmak istemedi boran ağa ya ben hainleri evimde beslemem dedi sonrası malum boran ağanın sözleri en önemlisi hatta fotoğraflarda var boran ağanın kucağında sıla ona sarılmış mükemmel ötesiydi sonra ki abayın getirdikleri boranın sılaya hediyeleri veeeeeeeeeeeee süpriiiiiz boyundan sıcak ve içten bir öpücükkkkkk
birde aklıma geldi hani sılayı cihan firuz ağaya öyle avlunun ortasına iterek bıraktı kanaması olduğu için ebeye götürdü şivan kahya bebek düşüp düşmediğini öğrenmek için boran ağa peşinden geldi sıla onu görür görmez elini uzatarak bebeğinin öldüğünü söylemesi boranın yine kucağına alarak((( bana ve hayata sıkıca tutun ))) sözü ve arabada geçen diyolog hakikaten etkilendiğim sahneler di
aaa aşk derseniz hani 21.bölümde sahilden sonra boran sılayı işyerine bıraktı akşama görüşürüz dedi sonra boranağa tam boğaz manzaralı ama rüzgarlı bir yere götürdü sılayı üşümesi için eeee gerisini anlatmaya gerek yok sanırım herkes biliyordur bu sahneler hem cansu derenin hemde mehmet akif alakurtun içten ve sanki gerçek gibi oynadıkları sahneler boğaz manzaralı sahne özellikle hani yunus 1 in dediği gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü aklıma geldi
tekrar görüşünceye kadar kendinize iyi bakın sıla sever arkadaşlarım benim

kevserk
01.11.2008, 23:48
ahh ahh hangisini anlatayım arkadaşlar!
atv yi izlerdim ama öyle işte sıla sıla fragmanlar dönüp dururdu cansu dereyi görünce durdurdum allahaım dedim kim bu adam bu diziyi izlememek o adama büyük hakaret olur dedim kim bu kim??? allahımm hemen girdim internete diziyle ilgili araştırma yapıyorum işte kim oynuyor konusus ne tmm dedim nasılsada cuma izilcem ben bunu cuma geldi çattı aptal kafam nerdeyse artık o aralar biraz problemler vardı gerçi yani şeyy ufaktan sviglimii kıskanıp kavga çkarmıştımda :hyste :kz9 neyse kaçırdıımın farkında bile değilimm bidha cuma çattı bi baktım sıla ikinci bölüm offlaya puflaya izledim bişeyi bir dk dahi kaçırsam siniri olurum koca bölüm kaçırmıştım izledim hayran oldum resmen ahh ahh dedirtiyodu akif insana olur olmaz tmm dedim okul açık diye tek dizi izleme hakkına sahip olduüumdan sılayı seçmiştim. ayy kavgalarına bayılıyodum sonra sıla delirtiyodu benii ayy elime verseler boğardım onu öyle kocayı bulmuşsun huyuna git nasılsa deliler gibide aşıksın böylede guru işte :kz3
ayy sıla sarhoş olmuştuda benimde elimi tutar msısın demişti ayy ne hevslenmiştim (lannem hiç heveslenme bi uyuzluk çıkaracak o sıla görürsün bak onlar böyle gider aynı yatağa giremez demişti kadın erdimi ne ne dediyse çıktı ama yaa :hyste :hyste)) sonraa saçışı allahım yezdaya vedası yezdaya olan aşkı sevdası ahh ahh herkese böyle aşk nasip etsin..
sonra hmile olduğunu öğrenmesi veeee sahildeki halleri ne tokatlar attı ama..en güzeli de barışalarıydı ya dünyalar benim olmuştu sonraa cihanın sılayı avlunun ortasına öyle fırlatması benim çok hoşuma gitti yaa arkadşalr katlıyorum ebenini evine boran geldiğinde sılanın elini uzatması çok güzeldi sonra eve getirmesi ve yine dediğiniz gibi o resimler ahh ahh banyo sahnesi okunan şiirler aşk sahnelerii aşk sçzleri bence herşey çok güzeldi cumayı iple çekerdim valla izlediğimede hiç pişman değilim akifi kazandırdı bize nasıl kötü olabilirki... keşke gerçekn akif cansu aşkı olsa
hee buarada sizin yazdılarınızı okuyunca aklıma geldi cuma günü izledimo bölümü bayıldım bayıldım ne güzel üşümesi için getirmiş aşkım yaa benden sevgilimden söz aldım ilerde oda beni öyle getiricek ben üşüccem ayy ne güzel yaa allah razı olsun akiftn valla onun hayranıyım diye sevgilim şiir ezberleyip onun gibi okumaya başladı bana ya bana ok dara şeykazandırdınızki herkese herşey için çok tşk ederim böyle bir ailede bulunmaktan büyük bi kıvanç duyuyorumm :gns :gns :gns

yunus1
02.11.2008, 15:08
evet bunlar da var tabi yani Sıla hastayken Boranın onunla ilgilenmesi
Sıla hamileyken Boranın tepkileri
düşük ihtimalinde ikisinin sözleri gözlerdeki ifadeleri çok etkileyiciydi...
Sıla hastayken Boranın hep yanında bulunması
Boranın Sılaya banyo yaptırması,
Boran vurulduğunda Sılanın tepkileri(silahı Ali ağaya doğrultması) hep Boranla ilgilenmesi
İstanbuldayken Boranın Sılayı yanına alıp gecenin aydınlığında başbaşa kalışları sarılışları(Sılayı ısıtma girişimleri :) )

özgül44
03.11.2008, 11:12
boran sıla bunları hiç unutmuyacağız galiba akif keşke yeni dizisinde cancuyla oynasaydı çok hoş olurdu ama olmadı inşallah bir arada yine görürüz

gülşah
03.11.2008, 13:23
boran sıla bunları hiç unutmuyacağız galiba akif keşke yeni dizisinde cancuyla oynasaydı çok hoş olurdu ama olmadı inşallah bir arada yine görürüz

ALLAH KORUSUN İKİSİ BİRARADA ASLAAA!!!!Birbirleriyle konuşmayan iki insan aynı dizide oynamaları diziye zarar.Zaten ikiside bir daha birarada oynamak istemezler yolda karşılaşsalar selam bile vermezler bence.Olay ne aralarındaki sorun ne bilmiyorum ama yaptıkları röportajlardan anladığım kadarıyla birbirlerine karşı hiçbir hisleri yok.Bir röportajda MAA a sorulmuş Cansu Dere deyince aklınıza ne geliyor.Cevap:Hiçbir şey..
Burdan yola çıkarsak birbirlerini önemsemeyen 2 sene boyunca dizi için birbirlerine katlanan sadece rol arkadaşı olan 2 kişi.Onun dışında hiçbir samimiyetleri yok günlük hayatta anlaşılan bu.
Zaten Sıla bitti.Evet birbirlerine yakışıyorlardı görsel olarak ama uyum yoktu frekansları uymuyordu .Cansu Dereyi seven Mehmet Akif Alakurtu sevmiyordu.(nadiren)Tam tersi MAA u seven CD yi sevmiyordu.(bu 2.si çoğunluktaydı)Sürekli tartışmalar vs sıkıcı olmaya başlamıştı.Bu yüzden bundan sonraki dizilerde yine çift olmalarını aslaa istemem başka başka partnerlerle görmek daha hoş :ddu

özgül44
03.11.2008, 15:05
ALLAH KORUSUN İKİSİ BİRARADA ASLAAA!!!!Birbirleriyle konuşmayan iki insan aynı dizide oynamaları diziye zarar.Zaten ikiside bir daha birarada oynamak istemezler yolda karşılaşsalar selam bile vermezler bence.Olay ne aralarındaki sorun ne bilmiyorum ama yaptıkları röportajlardan anladığım kadarıyla birbirlerine karşı hiçbir hisleri yok.Bir röportajda MAA a sorulmuş Cansu Dere deyince aklınıza ne geliyor.Cevap:Hiçbir şey..
Burdan yola çıkarsak birbirlerini önemsemeyen 2 sene boyunca dizi için birbirlerine katlanan sadece rol arkadaşı olan 2 kişi.Onun dışında hiçbir samimiyetleri yok günlük hayatta anlaşılan bu.
Zaten Sıla bitti.Evet birbirlerine yakışıyorlardı görsel olarak ama uyum yoktu frekansları uymuyordu .Cansu Dereyi seven Mehmet Akif Alakurtu sevmiyordu.(nadiren)Tam tersi MAA u seven CD yi sevmiyordu.(bu 2.si çoğunluktaydı)Sürekli tartışmalar vs sıkıcı olmaya başlamıştı.Bu yüzden bundan sonraki dizilerde yine çift olmalarını aslaa istemem başka başka partnerlerle görmek daha hoş :ddu

herkesin görüşüne saygım vardır.burda konuşurken biri cansuyla akifin alışveriş merkezinde görmüştü yani küslermidir bilemiyoruz ama küs olduğu biriyle alışveriş yapmaz değilmi benim görüşüm buydu ikisinide severim :)

dolun@y
03.11.2008, 15:15
yooo arkadaşım ben isterdim ne kadar ikisi dediğin gibi anlaşamasalar da yine de isterim
gerçi kimse de bilmiyor bu anlaşmazlıkları ne ise röportaj demişsiniz ama mehmet akifin bunları söylediğine inanmıyorum ben tamam ilk başlarda inandım ama şöyle bir mantıken düşününce bugüne kadar sabretmiş birisi neden bundan sonra konuşma ihtiyacı duysun ki
inanmak zor geliyor insana koca 2 senede ne bölümler ne romantik anlar çektiler hepimizde biliyoruz bazen o kadar çook ama çoook inandırıcı oldular ki rol değiş gerçek sandık yalan mı demek ki olaylar abartı tamam anlaşamadıkları bir gerçek
yine dee tekrar diyorum yine de ikisinin tekrar bir dizide baş rol oynamasını isterdim gözler arıyor çünkü sıla dizisinde bizi etkilemelerinin en önemli sebeplerinden biride bence ikisi yan yana geldikleri zaman ilk başta gözümüze hoş geliyor olmaları
hele de mehmet akif hani o derin ve içten sıcak bakışlarıyla cansu dereye bakması yok mu insanı bitiriyordu işte o an neyse yinede bir ümit hayat ne gösterir insana bilinmez olmaz olmaz dememek gerekir
özgül arkadaşım gerçektenmi dediğine katılıyorum birbirlerinden nefret etseler yan yana bile gelmezler inşallah ilerde neden olmasın

ezgi86
03.11.2008, 16:13
Arkadaşlar ne yalan söyleyim daha sonra ikisinin aynı projede yer almalarını bende isterim.
cd ve maa arasındaki anlaşamıyolar söylentileri ilk 20 bölümden sonra çıktı.Bu konu magazin programında
maa ve cd'ye sorulunca onlarda ikisi birden böyle birşey olmadığını bunların dedikodu olduğunu söylemişlerdi.
İlk sezon mardine dönerlerken yine izlediğimiz röportajda cd ve maa'ya mardinde en çok neyi özledikleri
sorulduğunda maa kaburga dolması demişti.cd'de maa'ya canım benim demişti.Bunlar tv'de izlediğimiz kendi
ağızlarından birebir duyduğumuz sözler.En azından söylentilerden daha somut veriler.
İkisinide tv'de birbirleri hakkında olumsuz şeyler söylerken görmedik.
Ben birbirlerinden nefret eden iki insanın asla iki yıl o kişiye tahammül edebileceğini sanmıyorum.
maa'nın son röportajlarında söylediklerinden cd'yle aralarında bir problem olduğu belli.
ne yaşandı bilemeyiz ama belki şu an bir kırgınlık ya da kızgınlık durumu söz konusu olabilir.
Eğer bu tarz bir durumsa ileride tekrar çalışabilirler diye düşünüyorum.

özgül44
03.11.2008, 17:25
dolunay cnm repledim seni artık biz nedesekte dizi bitti bakıyorumda birkaç kişi dışında buraya yazan yok eğer akifin dizisi olmasaydı yinede burda yazışırmıydık bizden başka kişiler olurmuydu acaba şimdiden iyi akşamlar

yunus1
04.11.2008, 18:09
Yazardık Baksana hala etkisinden kurtulamamışız o aşk dolu sahnelerin ah ah özledim o bölümleri ...
(Boranın hafızasını kaybetmesi ve Berzanlı bölümler , Sılanın vurulması ve sonrası hariç)...
birbirlerine bu derecede yakışan çift var mı?

dolun@y
04.11.2008, 22:49
ben şahsen yine de yazardım sıla benim için bu güne kadar izlediğim diziler içinde yeri bam başka herkesin unutamadığı hayatında bir yer edindiği gibi benim de internetle olsun sıla sever dostlarla olsun tanışmama sebep oldu sıla dizisi iyi günleriyle de olsun kötü günleriyle de olsun unutamadığım hani acısı da tatlısıda bizim 2 senemiz
adanalı dizisiyle alakası yok tamam maa nın performansı boran ağa karakteri olarak bambaşka kendisininde unutamadığı etkilendiği bir karakter ama adanalıda nasıl olur bilinmez
bizim boran ağamız sılaya aşık hayatını canı pahasına hiç düşünmeden verebilecek sılanın bir gülüşü için herşeyi yapan fedakar kadına saygılı düşünceli anlatılması zor ancak sılanın yerinde yani biraz da cansu derenin yerinde olmak vardı
bazen hakikaten kıskanıyordum sılayı da cansu dereyi de sonuçta rol de olsa onu bire bir yaşadı ne kadar kendisini zorlasada yine de herşeye rağmen etkilendi o bile bazen farkına vardı olayları akışına bıraktı bunu ama son bölümlere sakladı
benim hep aklıma takılır şimdi iki baş rol oyuncusu aralarında anlaşamadılar yada bir konu hakkında tartıştılar vs bunu bilemiyoruz ikisinin arasında yaşananlar iki kalp biliyor olanları fırtına eserken neler neler olduğunu
şunu anlatmak istiyorum ben eğer bir insana değer veriyorsam en azından bir merhabam varsa o insanın söylediklerini önemserim her merhaba dediğim insanın değil tabi yanlış anlaşılmasın burada amaç önemsemek
şimdi mehmet akif cansu dere için bir önemi yoksa yada cansu der mehmet akif için bir önemi yoksa önemsemiyorlarsa birbirlerini neden birbirleriyle konuşmamazlık yada ona benzer birşey yapsınlar ha umursamazlar yollarımız dizi bitince ayrılacak derler devam ederler
halen maa cd ye kızgın yada kırgınsa cd hiçbir açıklamada bulunmadı nedense neyse demekki birşey vardı bir duman çıkmıştı ateşten ki bu durumlar oldu neyse kafama takıldı yazmak istedim nasip ve hayırlısı inşallah ilerde neden olmasın dedim ya belki ilerde ikisi tekrar bir yerde buluşurlar hayat ne getireceği belli olmaz aslaaaaaaaaaa ama asla

CEYLİN
05.11.2008, 12:15
tabii ki bende yazmaya devam ederim ediyorumda..sıla nın etkisinden kurtulmak ne mümkün gönlümüz ,gözümüz mehmet akif ve cansuyu aynı projelerde görmek istiyor inşallah ilerde olur..ama ikisinin arasında ne geçtiğini bilemem yakında yaptığı söyleşide cansu dere neyi haırlatıyor sorusuna hiç bir şey ..cevabını vermiş bu sözler çok kırgın olduğunu gösteriyor..yalnız bu söyleşinin ne kadar doğru olduğunu bilemem
dolun@y,dediğin gibi cansu hiç bir açıklamda bulunmadı nedendir bilinmez
biz zaten onları her halleriyle sevmedik mi?..kavgada etseler nefrette etseler barışıkta olsalar onlar bizim yüreğimize yer etmişler ,düşüncelerimiz hiç değişmez
bende çok özledim yunus1 netten izliyorum vakit buldukça gözlerim tv ye baktığım zaman hep onları arıyor..dizilerin hiç birinde o tat yok ,o aşk yok yok yok...

dolun@y
16.11.2008, 16:13
merhabar herkese
yazmaya devam dedik ya aklıma gelen yada hoşuma giden şeyleri yazmak güzel oluyor sıla da

benim etkilendiğim sahnelerden bir tanesi de hani emre gelmişti konağa tabi boran ağa köpürdü sılanın telefonlarına cevap vermedi sıla telefonu attı sonra boranın yanına gitti abayda vardı hatta sılanın suratı sinir küpüydü maşallah ne zaman değildi desek yalan olmaz neyse sonra hani ben istanbula gidiyorum demişti buraları kısa geçiyorum ertesi günün sabahında karşılaştılar merdiven başında ah ah oranın dili olsada bir söylese neler çektiğini sıla ile borandan ne anılar vardır ne tekrarlar ne sahneler velhasıl sonra ümmü aramıştı narini de zinar ağayla dilaverin konuşmasında zinar ağa uzakdur diyordu sıladan bunu hemen yetiştirdi narin tabi ki sılaya birşey yapacağından korktu dilaverin ama yapamadı nasıl yapar daha boran ağa nefes alıyordu
boran ağa durur mu hemen uçağa atladı ha okul açılışı vardı ama her ikiside göremedi o zaman sılaya çok ama çook kızmıştım çünkü ilk boran ağanın onu okula götürdüğü sahne aklıma geldi
boran ağa kapıdaydı şöyle bir içeriye baktı dilaverle emre kavga etmek üzereler sıla durun diyor içeri birden boran ağa girer siyah takıl elbise beyaz gömlek sıla boranı görünce yüzündeki ifadeye bakın lütfeeeen kendine birden güven duygusu geliyor sonrası acı son tabiki boran ağa dilavere dikkatli olmasını öğütlüyor eveeeeeeet can alıcı yere geldik
boran ağa sılanın yüzüne bakar ve bunun için mi geldin değdi mi der allah allah o ne bakış allahım yakın çekimden boran ağa mükemmel ötesiydi sıla ne yapacağını şaşırdı ben o anda cansu derenin yerinde olmak istemem o bakış insanı yere batırır neyse paylaşmak istedim biraz uzun oldu kusura bakmayın kendinize iyi bakın

fadikgul
17.11.2008, 23:49
hala Sıladan sonra içimin ısındığı bir dizi yok, dizi izlemeden geçiyor günler, ya netteyim ya da DVD'den film izliyorum, ama arada fan sitelerine takılıp yorum okumak çok nostaljik oluyor:wink:wink:wink

dolun@y
18.11.2008, 21:15
evet arkadaşım sana katılıyorum sıla dizisi hakikaten bambaşka bir diziymiş ki bizi bizden almış belki izlerken yani yayındayken bunu fark edememiş olabiliriz ama şimdi daha iyi anlıyorum bende ya tekrarlarını izliyorum yada arkadaşların yaptıkları klipleri izliyorum
mehmet akifi beyaz şovda izledim tv de değil de arkadaşlar atmış oradan izledim beyaz kendisine hayran oldu
ezbercem hanım vardı kardeş sitede o da benim gibi maa hayranıydı hakikaten hayran olduğumuz kadar varmış şöhret onu bozmuyor aksine daha da olgunlaştırıyor helal olsun ona ve onun değerini anlayamayanlara
şu gerçek te mehmet akifin alakurtun yanına cansu dereden başkası da yakışmıyor inanın yakışmıyor
hani onların atv nin ikinci sezon için tanıtım reklamı vardı orada cd siyah elbise giymişti maa da siyah takım elbise beyaz gömlek cd nin saçlar kıvırcıktı maa nın ki de kısa
olağan üstü duruyorlardı ikisi ruh eşi olmasalarda burası KESİN BEDEN EŞİ ONLAR BEDEN

CEYLİN
20.11.2008, 13:03
merhabalar sılacılar,nete girdimmi ilk önce sıla formatına bakarım ..arkadaşlar bu ne sevgi ahhhhhh bu ne ızdırap ...bu sevgi hiç bitmez bitemez benim yüreğimde inanın çok özledim dizimizi hiç ama hiç bir dizi adanalı da dahil sıla daki zevki heyecanı aşkı duyguyu ...vermiyor o çok farklıydı boran sıla yı çok ama çok sevdik onların bakışları ,sarılışları,dokunmaları ,konuşmaları bilefarklıydı...şöyle göz gezdiriyorumda dizilerde bunların hiç biri yok anlamsız bakışlar birbirlerine yakışmayan partnerler ....
beyaz show ben de baktım,mehmet akif çok sıcak samimi ..yanında cansu dereyi görmek isterdim o da konuk olsa ne güzel olurdu ilerde olurmu acaba geleceğin nelere gebe olacağını bilemeyiz...

fadikgul
20.11.2008, 13:43
al benden de o kadar, bir türlü dizi izleyemez oldum, salı günü canım aileme takıldım ama o da Sılanın yerini tutmaz

dolun@y
23.11.2008, 17:43
ceylin arkadaşım aynen bende senin gibi siteye girer girmez muhakkak sıla ya bakıyorum yazan var mı diye
adanalı dizisini izliyorum ama mehmet akifi ne yalan söyleyeyim beğenmiyorum sert bakışlarına alışkın değiliz biz hani hastanenin merdivenlerinden çıkarken öyle sert bakıyor ki doğrusu
onun her bakışı güzel dermişim dedim bile
dedim bile sözünü kullanınca hemen aklıma hani emre gelmişti akşam oldu boran şivan kahyayı çağırdı emreyi bulun otelden alın ilk uçağa bindirin demişti
sıla bunları duydu borana bunu yapmıyacaksın değil mi dedi boran ağa öyle bir baktı veeee
YAPTIM BİLE dedi burası mükemmel ötesiydi
hakikaten hiç bir dizi sıla dizisini tutmuyor bizim dizimizde aşk vardı nefret vardı en önemlisi mehmet akif ile cansu vardı ve aralarında yalnız kendilerinin bildiği kalplerinde yaşanan bir ara ama bir ara ekranlara yansıyan gözlerle derin bakışlarla yaşanan anlatılamayacak bir sevda vardı
insan hakikaten mehmet akifin yanında cansuyu arıyor çünkü tartışılmaz onlar birbirlerine çok ama çok yakışıyorlar eğer adanalı dizisinde bayan oyuncunun yerine cansu dere olacaktı allah allah derim başka birşey demem neler olurdu neler
hatırlarmısınız hanin boran ağa ağalıktan alındı eve geldi bunu aile fertlerine söyledi sıla üzüldü narine söyledi bunu benim yüzümden dedi ben olmasaydım bunlar olmayacak demişti
terasta sıla ile boran konuşuyorlardı boran ağa akşam yemeğe çıkalım mı dedi ve akşam oldu
tabi bizim meşhur 4.bölümde sıla ile boran ağanın ilk defa yemek yedikleri hani boran ağanın sılaya küpe hediye ettiği yer neyse
sıla yemek yemez bu boran ağanın dikkatini çeker sıla üzgündür ben olmasaydım der boran ağa sen beni en mutlu adam en güzel çocuğu verdin sen olmasaydın diye bir kelime bile kurmak istemiyorum der yanına gider eğililr sıla boran ağanın yüzünü okşar boran ağa ellini öper sonra İŞTE BURDA cansu mehmetin yanağından öper o arada kameranın çekim alanında değil ama mehmet akif de cansuyu öpüyor öyle bir birlerine bakıyorlar ki allahım insanın içi gidiyor bu sadece rol olamaz kendilerini oynuyorlardı
aklıma geldi daha böyle çok ama çok sahne var unutamadığımız onun için halen sıla ve hep sıla olacak sevgiyle ve sağlıcakla kalın sıla sever arkadaşlarım

eren cem
23.11.2008, 18:07
sana katılıyorum dolun@y ben adanalı yı daha seyretmedim bu siteye dirdimi ilk baktığım SILA yorum yazmışlarmı ben unutamam sılayı :kz2

dolun@y
26.11.2008, 20:49
merhaba arkadaşlar yine ben ne yapayım yazacak başka birşey yok sıladan başka
kimse mesaj yazmamış ben yazayım dedim fırsat buldukça giriyorum yazıyorum
aklıma takıldı sıla nın bölümlerini izliyorum arada
hani boran ağa hastaneden çıktı ondan sonra sıla koluna girmiş boran ağanın elinde baston var sonra yemek yiyorlardı orada boran ağa ilk defa mardin de okul gezi düzenledi dedi ve devamını herkes biliyor hani hani firuz ağa araba göndermiş adamlar bavulu boran ağanın elinden almış arkadaşlarına rezil olmuş neyse mesele bu değil
orada sıla farkındamısın bana ilk defa geçmişini anlatıyorsun demişti boran ağa da FIRSAT OLMAMIŞTIR DEDİ sılada olmamıştır demişti
o halleri cansu dere ile mehmet akifin hakikaten çoook ama çook tatlılardı boyunlu kazak giymişti ilk defa mehmet akif cansu derenin kııyafeti de çok güzel di
zaten cansu dere dikkat ettiyseniz mehmet akife bakmaya doyamadı sonunda hani doktor zeynep hanımla konuşması bittiğinde hala cansu dere mehmet akife bakıyordu o bakışı dikkat edin ya bunlar nasıl anlaşamıyor anlamıyorum o bakışlar filan rol olamaz ben inanmıyorum
hakikaten arkadaşlar ya şöyle bir oturup sıla da boran ağa da geçmişleriyle hiç konuşmadılar bir ara yürüyüşe çıkmışlardı hani boran ağanın ceketini verdiği sahne dilanı buluyorlardı sokakta orada anlatmıştı boran ağa ünüversiteyi yarım bıraktığını ama sıla hiç anlatmadı
esasında bizim dizimizde eksik çok şey var yani kapanmamış defterler halen açık

gül güzeli
27.11.2008, 21:07
sevgili Dolun@y o kadar güzel yaziyorsun ki insani o günlere geri götürüyorsun devam et arkadasim hic bir zaman anlasamadiklarina inanmadim inanmayacagimda......

dolun@y
28.11.2008, 21:24
teşekkürler gül güzeli
sıla dizisi kadar başka bir dizi beni bu kadar etkilemedi etkisi altına alamadı desem daha iyi olur sıla hakikaten bam başka bir diziydi sıla bir efsaneydi ve efsane olarak ta kalacak
hani mehmet akif de demişti sıla devam etse halen oynarım diye o bile etkisinden kurtulamadı ama cansu dereden ses seda çıkmıyor belki sevgilisinden dolayı gündem olmak istemiyor gerçi dizi yayındayken epeeey gündem de kaldı özel hayatı ve röportajlarıyla neyseeee :gl1,
bak yine aklıma geldi ama burada bir sorun var anlamadığım cevabını bekliyorum sizden,
kaçıncı sahneydi hatırlamıyorum ama hani sıla beyaz bir gecelik giymişti boran ağa içeri girdi ve ayşe pijamalarımı buraya bırakmış dedi ve yatağın üzerindeki pijamlarını aldı tam o alırken sıla o beyaz saten geceliğiyle doğrusu cansu dere çok ama çok güzel di içinde maşallah çünkü mehmet akif alakurt bile etkilendi bu yüzünden ilk girer girmez belli oluyordu velhasıl
sıla boran ağa tam pijamalarını alırken yanına kadar geldi karşısına geçti ve durdu o kadar yakındılar ki birbirlerine şimşekler çaktığı ne kadar da belliydi kalplerinde ama sadece kendilerinin duyduğu
işte burada sılanın başında tokası vardı saçını arkaya tutturduğu o kaymış saçından boran onu alırken sıla boran dedi boran ağa da toka dedi ve kaldı sonra boran ağa çıkarken iki üç defa iyi akşamlar dedi durdu
dili tutuldu adamın vallahi kimin tutulmazdı ki cansu derenin o halinden allah var güzel bir bayan kendisi
arkadaşlar işte burada sıla neden birden boranın yanına kadar geldi de bu hareketi yaptı anlayanınız varmı boran ağayı etkilemek mi istedi sizce ? yada başka birşey mi

fadikgul
29.11.2008, 00:47
kızlar, aslında bugüne kadar 1. blm.den 79'a kadar tüm blm.lerde çalan şarkılar, müzikler neden toplanıp "soundtrack" olarak çıkarılmıyor ki? Çok güzel parçalar çalındı şu an örneğin 64. blm.de çalan Zuhal Olcay'ın "Yalnızlığım"ını dinliyorum, çoook güzel bir şarkı:kss:kss:kss

CEYLİN
30.11.2008, 23:59
osahne hiç unutulur mu?..unutulmaz dolun@y çok etkileyiciydi beyaz gelincik sahnesi sıla borana yaklaşmak yakınlaşmak ve güzelliği ile etkilemek için elinden geleni yaptı kapıya kadar peşinden geldi ama boran dan ses yok hareket yok sinir olmuştum günlerce ya böylede olmaz ki insan sevdiğini ne kadar güzel olduğunu söylemez mi...işte sıla boran dan bir hareket bekledi ,onun için kapıya kadar geldi...bir gece önce bağ evinde de aynı şekilde kapıda gözü kaldı boran yanına gelecek diye bekledi durdu ama borandan ses yok zavallım o da ne yapacağını şaşırdı...bizi sinir ettiler ya eğer boran o gece sılaya sevdiğini söyleseydi zaten sılada ondan bunu bekliyordu ki istanbul a kaçmayacaktı ..işte onlar aşklarını birbirlerinden gizlediklerinden anlatamadıklarından ne acılar çektiler oysa onların aşkları çok büyük bir aşktı EFSANE AŞK ....görüşmek üzere iyi geceler arkadaşlar:kss:kss:kss:kss:kss

dolun@y
03.12.2008, 15:54
ceylin arkadaşım haklısın da orada boran ağanın yaklaşmaması diye bir durum yoktu boran ağa o anda sıladan o güzel hareketi beklemiyordu da şaşırdı ne yapacağını bilemedi
ama dediğin gibi hakikate o anda boran ağa bir tepki verseydi allah allah neler olurdu neler ama şu da var arkadaşım boran ağa sılanın tokasını almaya kalktığında sıla tepki gösterdi boran dedi ,
demek ki öyle bir durum olmazdı sıla sadece dediğin gibi boran ağayı etkilemek istedi ve mükemmel bir şekilde yaptı hatta boran ağayı bırak mehmet akifin aklını aldı aklını cansu dere

dolun@y
12.12.2008, 12:27
herkese hayırlı günler bu arada geçmiş kurban bayramınız kutlu olsun sıla severler
bayramda girme imkanım oldu ama pek bakamadım tam olarak bakıyorum artık kimse sıla formuna bir şey yazmıyor
bir arkadaşımız imza ve avatarlara boran ağanın son bölümdeki sıla ile el ele giderken dönüp baktıkları resimleri koymuş çok güzel di
ben arada fırsat buldukça hem videoları hemde bölümleri izliyorum geçenlerde 28.bölümü izledim şahsen o bölüm beni çok etkilemişti
sılanın cihanla olan yolculuğundan sonra cihanın neden böyle borana karşı kötü davrandığını anladı ama BU NU ASLA BORANAĞA BİLMEDİ SILA DİZİSİNİN EKSİK KALAN SAYFALARINDAN BİRİ BORAN AĞA BUNU ÖĞRENMEDEN MASALA SON VERDİ neyse
cihanın konağa gelipde sılayı avlunun ortasına doğru fırlatma sahnesi ne kadar gerçekciydi çünkü orada cansu derenin canı yandı bunu yüzünden belli etti
sonra yaşananları hepimiz biliyoruz burada boran ağanın gelip sılayı yatakta kanlar içinde görmesi kucağına alırken BANA VE HAYATA TUTUN SILA DEMESİ İÇ PARÇALIYORDU VARYA cansu ile mehmet akif hakikaten bu bölümde mükemmeldiler gözlerden gelen yaşlar ağamızdan arabada ya demeden geçemeyeceğim ikisi esasında mükemmel bir ikili hem duygusal açıdan hemde fiziksel açıdan :clapp
kapının önüne geldikten sonra firuz ağanın içeri almaması sonra boran ağanın sılayı kucaklaması hele allahım beni bitiren hani resimlerde de var LÜTFEN BAKIN
avlunun ortasında duruyorlar boran ağanın bakışları o kadar sert ki taş bile kırılır hakikaten sılayı kucaklamış sımsıkı tutuyor sılada gücü yettiğince sarılmış boran ağaya arada bir bakıyor inanın orada cansu dere bile o bakışlara hayran oldu
evet odaya geliyorlar boran ağa sılayı yumuşak bir şekilde yatağa koyuyor konuşmalar çok güzel hoş geldin kadınım diyor hayatıma kalbime ışık verdin yaşama sebebimsin diyordu
en güzeli cansu dere ile mehmet akifin birbirlerine olan bakışları o kadar güzel di ki cansu dere mehmet akife bakmaya doyamadı ama orada da ağamız maşallah ortalığı yıkıyordu yani hele o enseden öpme varya hiç beklenmeyendi
aaaaa bu arada mehmet akifindende o bakışlar vardı oda cansu dereye tabi HANİ KENDİSİNE CANSU DERE DEYİNCE aklınıza ne geliyor demişti ya oda HİÇBİR ŞEY
ben inanmıyorum çünkü hiçbir şey dediği için bunun tam tersi ÖYLE ŞEYLER VARDI Kİ İÇİNDE İKİSİNİNDE OLMASA BU BAKIŞLAR BU DOKUNUŞLAR ÇIKMAZ YA ÖYLE DEĞİL Mİ
burada hakikaten iki insanın birbirine olan sevgisi hayata ve kendilerine sımsıkı tutunmalarını güzel birşekilde sıla ve boran ağa bize yaşattılar
ne derlerse desin iki oyuncuda hissetmediğin duyguyu eyleme geçiremezsin bu yüzüne bile yansır önce kalbinden geçer duygular beyninden değil ikisi de birbirleri için ÇOK DERİN DUYGULAR BESLEDİLER AMA içlerinde maalesef içlerinden

fadikgul
13.12.2008, 16:30
dolunay haklısın birbirlerine fiziksel açıdan pek yakışıyorlar ama sanırım kişilikleri ve dünya görüşleri farklı, öyle diyor her 2'si de!!!

dolun@y
14.12.2008, 19:56
fadikgül dediğin doğru ikisi de söylüyor gerçi bunu sadece bu güne kadar röportajlarda kendi dünyalarını anlattıklarında ortaya çıkıyor farklı şeylerden hoşlandıkları yada hoşlanmadıkları ama ben şu görüşü savunuyorum katılırsınız yada katılmazsınız ama :hm
iki insan birbiriyle tanışıyor konuşuyor birbirlerine ısınıyorlar flört dönemi olsun yada sevgili dönemi yada hoşlanma ne derseniz bunun adına sonuçta iki insan birbirini tanıyor ve evlenmeye karar veriyor iki insan
farklı yerlerde doğdular belki aynı memlekette ama iki insan tarafından büyütüldüler ve o iki insanın çevresindeki insanlar tarafından örf ve adetleri gelenekleri ona aktarıldı
kısaca evlendiğimiz yada evleneceğimiz insanların ilk bakışta hoşlandığımız yanları oluyor ortak yönlerimizde oluyor ama çoğu evli çifte baktığımız da bu ortak noktalar çook ama çook azdır önemli olan sevgidir oda insanları KENDİ OLARAK KABUL ETMEK DEĞİL MİDİR BİREY OLARAK
gelelim mehmet akif alakurtla cansu dereye farklı görüşlere sahip te olsalar insanın kalbine bir sıcaklık düşmesin ortak yön bulunur hepimiz insan olduğumuza göre tek başımıza da yaşamadığımıza göre muhakkak paylaşım alanlarında benzerlikler olacaktır
tamam ikisinin de hayatında birileri var ama bence ikisi birbirleri için yaratılmışlar hani vardır ya insanları görürsünüz ilk defa çift de olabilir bu AAAAAAAAAAAA
birbirlerine ne kadar da çok yakışıyorlar allah sanki birbirleri için yaratmış sözü evet burada cansu dere ile mehmet akif alakurt için geçerli bazen varya dikkat edenler vardır muhakkak öyle bakıyorlar ki birbirlerine o gözlerindeki ışık alelen belli oluyor ne diyelim bizim ki sadece temenni bugünün yarına neler getireceği belli olmaz demişler hayat bu inşallah demekten başka yapacak birşey yook İNŞALLAH

kevserk
14.12.2008, 23:03
yaa ben sizi çok özledim hayatımda çok büyük bir boşluk oldu:soorry:soorry
keşke sılamız hiç bitmeseydi:soorry:soorry
off yaa hiç bir dizi hiçbir zaman yerini tutmayacak efsanemizi asla unutmayacağım şimdiye kadar izlediğim en güzel en aşık çifttiniz her şeyiyle harika bir diziydi çok özlüyorum yaaa:soorry:soorry:soorry

dolun@y
16.12.2008, 22:35
kevserk arkadaşım evet hiçbir dizi sıla dizisi gibi olmuyor tv de izleyecek dizi yok tamam boran ağa yani mehmet akif adanalıda oynuyor ama tamam çok da izleniyor ama ben şahsen onu böyle kaba saba döven vuran kıran adam olarak yakıştıramıyorum
o derin bakmalı gözleriyle konuşmalı elleriyle değil anlatabiliyormuyum
hani meclis kararını açıklamıştı boranağa ağalıktan alındı eve geldi tüm aileyi topladı kararı açıkladı sonrası o günün akşamında sıla ile yemekteler
sıla önünde bulunan yemeklerden hiçbirşey yemiyor çünkü olanlardan kendisini suçluyor HAKSIZDA DEĞİL Dİ YANİ :gl1 konumuz bu değil neyse
sonra boran ağa hiç bir şey yememişsin diyor sıla konuşuyor ben olmasaydım diye boran ağa sen olmasaydın diye bir cümle bile kurmak istemiyorum diyor ve yanına geliyor ellerinden öpüyor sonra sıla yani cansu dere öyle bir bakıyor ki mehmet akife allahım ikisi var sanki o anda onlardan başka etraflarında başka kimseler yok sanki sonra küçük bir buğse yanağa ama o anda kameranın çekmediği yönde iki yanağın birleştiği anda mehmet akifte onu öpüyor yazılmayan senaryoda olmayan birşey bence ama sadece ikisi arasında olan ikisinin içinden gelen böyle sahneler var şimdi aklıma gelen buydu
yani anlayacağınız hakikaten sıla dizisi gibi bir dizi yok ekranlarda cihanıyla kevser kadınııyla iyisiyle kötüsüyle aşkıyla sevdasıyla töresiyle aşiretiyle ama en güzeli birbiri için yaratılmış ama farklı düşüncelerin farklı çevrelerin insanı olan iki güzel insan biri ona bakarken gözleri ışıl ışıl oluyor derin duygular besliyor biri ise o kadar heyecanlanıyorki dokunurken elleri titriyor ah ah sıla dizisi bambaşka bir diziydi hatasıyla sevabıyla eski günler eski günler

kevserk
17.12.2008, 09:41
dimee eski günler oldu şimdi
çok haklısın yazdıklarına bütünüyle katlıyorum
adanalıyı bende sevdim akifte kendimi tekrar etmiyorum yeni bir karekter diyor ama :soorry
keşke hep boran gibi karekterleri canlandırsa ben bıkmadan usanmadan izlerdim valla:yes

dolun@y
17.12.2008, 14:09
kevserk haklısın sende kardeş ama ben şahsen mehmet akifi ne olursa olsun cansu dereyle birlikte görmek istiyorum çünkü onlar birbirlerini o kadar güzel tamamlıyorlar
% % olarak eminiz ki fiziksel olarak tam bir ikililer ruhen ayrı olsalarda ne kadar ayrı kalabildikleri de şüpheli ben yine iddea ediyor arkadaşlar onlar birbirlerini içten o kadar çook ama çook sevdiler ki mehmet akifin cansu dere deyince aklıma hiçbir şey gelmiyor demesi gibi cansu dereninde mehmet akife karşı sette sert davranması dahası soğuk davranması desek daha doğru olur
bir insan bir insandan nefret ediyor yada ona karşı bir tepki gösteriyorsa bu şundan kaynaklanır benim kanımca
ya o insana karşı bir kini vardır yada o insanı kıskanıyor yada çooook ama çook seviyordur birşeyler hissediyordur karşısındaki kişiye karşı
bazen yazıyorum izledikçe daha çok dikkat ediyor insan bir bölümü üst üste izleyince yayındayken bu kadar dikkat edemiyorsun şimdi daha iyi anlaşılııyor
bazı sahneler var ben bile izlemeye doyamıyorum halen bu sahneler KESİNLİKLE ROL İCABI DEĞİL buna eminim arkadaşlar yemek sahnesinde ki bakışlar dokunuşlar asla rol olamaz hele cezaevi sahnesi allahım orada ikisi kendilerini oynadılar birbirlerini serbest bıraktılar sonunda ne oldu herkes tv ye yapıştı o sahnede aynı çeşme sahnesinde olduğu gibi
cansu dere mehmet akiften etkilendi ama bunu göstermemek için elinden geleni yaptı ona mesafe koydu bunu baze oynarken bile yaptı sarılırken ellerini kavuşturmamasından gördük yada ellerini yumruk yapmasından KORKUYORDU duygularına kapılmaktan
mehmet akif o bence cansu dereden hep etkilendi bunu 4.bölümden sonra daha çok gösterdi o herzaman derin baktı dokunurken bile sanki inciltmemek için elinden geleni yapıyordu gözlerini gözlerinden alamıyordu yalan mı GÖZLER YALAN SÖYLEMEZ
Gözleri siyah kadın o kadar güzelsin ki
Çok sevdiğim başına yemin ediyorum ben
Koyu bir çiçek gibi gözlerin kapanırken
Bir dakika göğsünün üstünde olsa yerim
Ömrümü bir yudumda ellerinden içerim
Gözleri siyah kadın o kadar güzelsin ki. bu şiiri okurken izleyin ne olursunuz tekrar beni daha iyi anlayacaksınız arkadaşlar sıla ile boranın aşkından cansu dere ile mehmet akif alakurtun hislerini içlerinde yaşadılarını ama sadece onların bildiklerini bizim sadece tahmin edebileceğimiz şeyleri

kevserk
17.12.2008, 18:44
bende akifle cansuyu çok yakıştırıyorumm:yes

çeşme sahnesi harikaydı ikiside çok sam,m, çok tatlydılarrr

boran hpistan çıktıktan sonra yedeikleri yemektede ayrıca cansu orda çok güzeldi akif bakışlarıyla yıkıp geçiyodu yine:yes

şiirlerin hepsi harikaydı akif okuduğu tüm şirleri çok duygulu okudu gerçek aşıkmış gibi:kz2

aralarında ne oldu ne bitti onlar bilir bi yorum yapamicam:hm

Boran- bazen kendimi sıraya adını yazan liseli çocuklar gibi hissediyorum, o zaman hiçbirşey umrumda olmuyor işte...
sıla- görmezsem ölürüm diye içimde geçiriyorum
sıla- her taraf yangın yeri olsada varlığın beni mutlu ediyor..

en güzelde bunu okumuşlardı. hani sıla hamileydi mardine yeni gelmişlerdi çok tatlılardı yaaa:soorry

fadikgul
17.12.2008, 18:47
sevgili dolunay ve kevser sizler ve benden başka belki birkaç kişi daha hala Sılada TAKILI kaldık, çoktan oyuncular dahi unuttu, bizler unutmadık

kevserk
17.12.2008, 18:52
ahh canım ahh unutabilirmiyim ben o diziyi yaaa:soorry
evet takılı kaldık amnn takılı kaldığımız şey böyle güzel bir şey olsun yeterkii:yes:kz2:kz1

dolun@y
18.12.2008, 14:22
kevserk ve fadikgül teşekkürler arkadaşlar hakikaten bizden başka kimse kalmadı gibi herkes sıla defterini kapattı demek ki ama ben ve sizler halen anlaşılan kapatamadık benim şahsen kapatmaya da niyetim yok çünkü ortak olarak anlaştığımız nokta sıladizisi gibi beni etkileyen bir dizi halen yok ekranlarda da ondan

ha bu arada maa nın dediklerini okudunuz mu bilmem cansu dere hakkında neler söylemiş bakın
Cansu Dere ile büyük bir tartışma yaşadığınız doğru mu?
M.A.A.: Karakterlerimiz uyuşmuyor. Benim tarzımda bir insan değil. Farklı kutuplardanız, farklı değer yargılarına sahibiz. Ben 'Sıla' denilen karakteri tanırım sadece. Beni ilgilendiren senaryodaki 'Sıla' oldu hep. O konak bana ait değildi, kullandığım araba da bana ait değildi. 'Sıla' da Boran'ın eşiydi. Aksi yönde baksaydım hiç çalışamazdım. Karşımdakine 'Sıla' olarak baktığım için sorun olmadı. Ayrıca oyuncular anlaşmak zorunda değil. Herkes sizi sevemez. Buna da açığım. Önemli olan komplekslerden arınmak.
yani bu yaşananlar sadece sıla ile boran arasında yaşandı diyor
demek hakikaten araların başından beri bozuk ama nasıl oluyorda bu kadar romantik sahnelerde ikiside bizi etkilemeyi başarabildiler inanamıyorum

CEYLİN
23.12.2008, 10:22
sevgili dolun@y,yine döktürmüşsün duygularımızı sıla ya olan sevgimizi çok güzel yorumluyorsun teşekürler iyiki varsın..ben daha önceki yazdığına gelmek istiyorum mehmet akif e soruluyor cansu dere neyi hatırlatıyor..o da hiç bir şey...bu sözleri duymak beni çok ama çok üzdü..gözlerime inanamadım röportajın doğruluğuna inanmadım arkasından bir kaç tane daha aynı demeç verince tamam dedim. bu çok ağır bir söz neden bu nefret ,anlaşılan çok fazla kırgın,kızgın...peki benim anlamadığım 1 sezon çalıştınız neden 2. sezon da bu durumda çalıştınız?...mehmet akif magazin de böyle bir durum yok eğer öyle bir şey olsaydı çeker giderim çalışamam demişti...ama bu ..hiç bir şey ..sözü akif e hiç yakışmadı yakıştıramadım..madem duygularını ozamana kadar gizledin açıklamamalıydın...sadece bu soruya cevap sıla olabilirdi efendilikte sende kalırdı her neyaşandıysa yaşansın deyil.....

dolun@y
25.12.2008, 10:03
ceylin teşekkürler elimden geldiğince yazııyorum işte
bu sefer de benim dikkatimi çeken hani sıla dizisi sayesinde bir okulumuz olmuştu teşekkür ediyoruz gül oğuz hanıma birde sağlık ocağı yapılıyordu bizim dizinin sonlarına doğru nihayet onun da açılışı yapıldı başka bir sitede onu resimlerini gördüm tamam burada herhangi bir problem yok esasında var resimlere bakıtığım zaman birde ne göreyim cansu dere ile menderes samancılar var ama bizim boran ağa yani mehmet akif alakurt yoook peki neden yok gül oğuz hanım o sorunun cevabını almak isterim şahsen hani çekimler mi vardı da gelmedi ama ben hiç sanmıyorum çünkü çekimleri bile olsa maa gelirdi çünkü sıla dizisinin kendisi için önemli olduğunu röportajlarında söylüyordu
çağırılıp çağrılmadığını bilmek gerekir esasında hani aralarında problem vardı ama olsun sıla disizi sıla genco ve bora genco sayesinde bu kadar popüler oldu tabi onları oynayan iki başrol oyuncuları cansu dere ile mehmet akif alakurt ikisinin nasıl okul açılışında olduğu gibi sağlık ocağı açılışında da yan yana olması gerekirdi bunu kendi şahısları için değil sıla ve boran ağa olarak yapmaları gerekirdi

fadikgul
25.12.2008, 15:23
çekimleri varsa malum dizi çekimleri neredeyse 18 saat falan sürüyormuş, dizide oynayan oyuncular yalnız MAA değil, TA, ZE vs de gelemediler, eminim onlar da davetlidir

dolun@y
27.12.2008, 20:39
fadikgül inşallah dediğin gibi dir ben şahsen aynı okul açılışında olduğu gibi tüm oyuncuları görmek isterdim çünkü onların emekleri vardı hem okul da hem sağlık ocağında sıla dizisine emek verirken okul ve sağlık ocağının da temellerini atmışlar kim bilebilirdiki bu kadar sıla dizisinin tutulup reyting rekorları kıracağını kim
neyse geçmişte kaldı herşey yaşandı bitti ama tadlı bir anı bıraktı bizlerde sıla dizisi ağzımızda halen o tad var eski bölümleri izlediğimiz zaman klipleri anılar canlanıyor merakla tv başında ekrana yapıştığımız reklamlarda bile yerimizden kıpırdamadığımız diyorum eminim ki herkes o zamanlar aynı durumdaydı şu anda hiç bir dizi de bu durum yok hiç bir dizi efsane olmak için yola çıkmamış çünkü en büyük hataları bu
adanalı dizisinde maa yı izliyorum ve beğenmiyorum o ağzında birşeyler varmış gibi yapması o sert bakışlar benim hiç hoşuma gitmiyor maa ya yakışmıyor kendisi ne kadar boran ağa kimliğinden sıyrılmak istesede olmuyor yani o derin bakışlar o duygusallıkla karışıyordu boran ağanın sılaya bakışı başkaydı şimdi ki gibi değil yani adanalı dizisinde kız arkadaşına baktığı gibi değil
tamam artık yazmak yok diyorum ama dayanamıyorum yazıyorum kendinize iyi bakın sıla seven arkadaşlar

esmer51
28.12.2008, 22:33
sevgili dolun@y yazdıklarını okuyorum ve hemen hemen hepsine katılıyorum okul açılışında MAA yı görmek isterdim ama çekimleri olduğundan dolayı gitmediğini düşünüyorum evet boranın sılaya baktığı gibi ali idile kesinlikle bakmıyor ben hala sıla dizisinde tutuklu kaldım adanalıya bakıyorum ama sıla gibi değil inşallah ilerde iki oyuncunun arası düzelirde tekrar bir dizide beraber oynarlar

sevgilerimle

sevgi3
29.12.2008, 12:33
merhaba arkadaslar..sizler gibi ben de siladan kopamiyorum..hergun mutlaka klipleri izliyorum ve resimlere bakiyorum. uzun sure de vazgecebilecegimi sanmiyorum..hicbir dizi sila gibi degil..ben de adanaliya bakiyorum sirf akif icin ama artik cok sikilmaya basladim, sila ile borandan aldigim enerji baska kimse de yok..onlari cok ozledim..

fadikgul
01.01.2009, 14:47
tüm sılaseverlerin yeni yılını kutluyorum

tuba2427
04.01.2009, 01:27
evet bağımlılık yaratmış bu dizi bende yeni yeni keşfedeyorum, herhalde oyuncularla rolleri de fazla özdeşleştirmişim adanalıyı izleyemiyorum hele adanalının son bölümüne bakamdım bile kanal değiştiriyorum sanki oradaki boranmış gib...

eren cem
04.01.2009, 11:11
evet bende hala sılayıa takılı kaldım tuba2427 arkadaşıma katılıyorum bende adanalıyı seyretmedim vede seyretmeyi düşünmüyorum zaten selin demiratar sevmem sıla bitmiş olabilir ama kalbimde bitmedi bizim sitedeki sıla senaryo yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim
onların sayesinde sıla benim için halen devam ediyor bende zevkle okuyorum:ol6

CEYLİN
04.01.2009, 20:28
arkadaşlar yeni yılınızı kutlarım,sağlıklı ,mutlu ,huzurlu ve sevdiklerinizle geçen bir yıl dilerim...
boran karakteri çok farklı bir karakterdi ,hele sıla karakteriyle birlikte olunca sıla dizisi ortaya çıktı..aşkları,bakışları,herşeye karşı koyan sevdaları,birbirlerini tamamlamaları......çok farklı bir diziydi.bizleri bunlar etkiledi ...boranın sevdiği kadına bakması,maraz ali nin sevdiğine bakması çok farklı..aslında bu doğal çünkü karakterler başka ama bizim görmek istediğimiz boran bakışı ..ben de adanalıyı izliyorum ne yazık ki sıla gibi değil ....

fadikgul
05.01.2009, 11:55
Galiba Boran karakterinden henüz kurtulmadan yeni bir dizide rol alması biraz aceleci bir davranış olmuş MAA için, anladığım kadarı ile tüm fanlar isyanda hala Boran etkisi sürüyor

gül güzeli
06.01.2009, 15:33
merhaba arkadaslar..sizler gibi ben de siladan kopamiyorum..hergun mutlaka klipleri izliyorum ve resimlere bakiyorum. uzun sure de vazgecebilecegimi sanmiyorum..hicbir dizi sila gibi degil..ben de adanaliya bakiyorum sirf akif icin ama artik cok sikilmaya basladim, sila ile borandan aldigim enerji baska kimse de yok..onlari cok ozledim..

haklisin arkadasim yazdiklarina aynen katiliyorum.....

ayrica yeni yilin hepimize güzellikler getirmesini diliyorum...

kevserk
06.01.2009, 17:55

düşüncelerimin hepsini yazmışsın cnm
bende hala sılanın etkisindeyim sürekli klip izliyorum ya da senaryo okuyorum eksikliğini gidermek için kendim bile senaryo yazıyorum ikisinin bir arada oynadığı bi proje olsaydı keşke yaa off keşke sıla bitmesydi:soorry

dolun@y
06.01.2009, 22:15
herkese merhabalar bakıyorum da sıla severler yavaş yavaş dökülmeye başladı eeee sıla dan vazgeçilmiyor sensiz olmuyor diyoruz yani
hepinize katılıyorum uzun zamandır yazmıyorum baktım kimseler yok bir de ne göreyim herkes buralardaymış da haberimiz yokmuş
neyse hakikaten boran ağa karakteri bam başka bir karakterdi çünkü orada sıcak bir aşk sevgi dolu bakışlar dokunuşlar vardı eeee birde mehmet akifin karşısında ne kadar anlaşamasada cansu dere vardı kim ne derse desin tamam kendisini sevmesemde azıcıkda olsa mehmet akifin yanına cansu dereden başkası YAKIŞMIYOOOOOOOOR
olmuyor olmuyor mehmet akif cansu suz olmuyoooor malesef ama yapacak bir şey yoook
en son şu sahneye takıldım hatırlatayım hani istanbuldaki tarihi konaktalar evde bir bakıcı kız vardı hatırlayamadım birden bedirhanı gezmeye çıkarıyor oyun parkına hatta arkalarında berzan ağa var ama birşey yapmıyor sadece izliyor sıla endişeleniyor arıyor ama cevap vermiyor sıladan önce boran ağa geliyor eve sonra sıla geliyor telaşla durun acele etmeyin sonrasında zaten hatırlamışsınızdır muhakkak ama ben yinede anlatmaya çalışayım
sonra sıla üzerindeki buluzü çıkarmış askılı vaziyette boran ağa ise boğazlı kazak giymiş ortalık yanıyor :angry1 da yanıyor bu cansu dereden belli oluyor o bile dayanamamış baksanıza :gl1
evet bedirhanın başındalar bizi neler yapıyor küçük başında diyor sıla sırada daha emir yaren var diyor boran ağa sonra allah allah
boran ağa karşısında sıla genco eeee gerisini merak edin bir zahmet izleyin ha arkadaşlar benden bu kadar o dokunuşu o okşayışı elinin yüz kısmıyla boran ağanın sılanın yanağına dokunuşu öyle içten sarılıyor ki bu anlatılmaz İZLENİR İYİ SEYİRLER 62.BÖLÜM

fadikgul
07.01.2009, 10:37
belki çok uçuk olmayacak birşey ama keşke CD Adanalı dizisine birkaç bölüm için konuk oyuncu olsa bakalım ne olacak? Yer yerinden oynamaz kesin de bizim gözümüz gönlümüz açılır

kevserk
07.01.2009, 18:33
ne dikattliyiz değil mi hangi bölümde ne oldu hala hafızalrımızda...
ne bölümlerdi sanki grçkten aşıktılar ahh ahh allah herkese sılayla boranın aşkı gibi bir aşk naspi etsin.AMİN!!!!!
62. bölüm ay ben obölüme bayılıyorum çok güzeldi. gerçi ben her bölümünü çok sevdim tüm bölümleri severek izledim hiç birinde de aa bunun için m ibekledim demedim cuma günü yaklaştıkça sılanın fragmanlarını beklemeye başlardım öezetlerini tekrar tekrar okur yorumlardım resimlerini bilgisayarıma kaydeder her hafta masa üstüne değişik bir sıla resmi koyardım.:soorry
abim yeter artık bu diziyi seni kadar izleyen varmı dediğnde siteye girer bak kocaman bir aileyiz biz derdim ah ahh nerde o günler yaa:soorry
abim de benim sayemde sılayı izlemeye başlamıştı oda boran hayranı oldu(olmamak mümkün mü) bakışlarında derin bir anlam var sıla boranın değerini bilmiyoe derdi hep tıpkı bizim gibi ayy ayy ben çok özledim ogünleri cumaları sıla başladığında tv nin karşısındaki koltuğa çaklııp reklamlarda bile kalkmamayı sonra hafta sonu sürekli yorum yAPmayı çok zledim çokkkk:soorry

gül güzeli
07.01.2009, 20:02
belki çok uçuk olmayacak birşey ama keşke CD Adanalı dizisine birkaç bölüm için konuk oyuncu olsa bakalım ne olacak? Yer yerinden oynamaz kesin de bizim gözümüz gönlümüz açılır

fadik gülüm icimi mi? okudun be arkadasim adanali basladigindan beri bende hep ayni seyi düsünüyorum CD konuk oyuncu olarak gelse ve kalici olsa diye....

ayrica dolunaycim muhtesemsin sen yazmaya devam et arkadasim finalden sonra icimden hic izlemek gelmedi ama seni okudukca dayanamadim firsat buldukca ilk bölümden itibaren tekrar izlemeye baslayacagim....

sevgiler....

kevserk
07.01.2009, 20:15
yaa arkadaşlar sılanın bütün bölümleri dvd şeklinde satılsa ne kadar güzel olur dime
ben hemen alırdım ayy keşke yaa off şu keşklerden bıktımm:soorry
ayrıca konuk oyunculuk ve kalıcı olması ondan sonrada akifle başrolü paylaşsın tekrar sevgili olsunlar oh ne güzelll:kz1
biraz fazla şey mi istedim ne:gl1

fadikgul
07.01.2009, 20:18
herşey biz fanların gönlüne göre olsaydı.....daha ne isterdik ki

CEYLİN
09.01.2009, 09:25
sevgili fadikgul,ne güzel düşünmüşsün öyle bir şey olsa bence yer yerinden oynardı harika olurdu ama bu bir hayal iki oyuncu aralarına çelikten bir perde çekmişler ne yazık ki ....

dolun@y
09.01.2009, 19:49
merhabalar sıla sever arkadaşlarım
gül güzeli teşekkür ederim iltifatın için elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum insan sevdiği beğendiklerini övmekten ve onu anlatmaktan bıkmazmış bende de sıla dizisi böyle bir hal aldı aynen sizin gibi
şu anda 76.bölümü izliyordum da annelik hakikaten bambaşka birşey tadmadım ama anlatılmayacak yaşanacak bir duygu ve ANNELERİN söylediğine göre dünyanın en güzel duygusu
sıla uykuda oda bir annedir sıla nın dizi boyunca birçok hatası olabilir aceleciliği dinlememezliği boran ağanın dediğine göre dik başlılığı yüzünden başına her olay geldi tabi kendisiyle birlilkte boran ağanın da başına orası ayrı mevzu
AMA her ne olursa olsun sıla çocuğunu seven ama çook seven bir anneydi genç yaşta olmasına rağmen bedirhanı çok sevdi
yanlış hatırlamıyorsam cansu dere ben anneliği benimsemiyormuyum annelik duygusuyla oynamıyormuyum gibi TAM ANIMSAYAMADIĞIM şeyler söylemişti yanlışsa lütfen düzeltilsin
VELHASIL kendisi ne kadar söylemişte olsa bazı bölümlerde o kadar içten bir anneyi oynadı ki az da olsa mesela bu bölümde onu görür görmez yüzünün hali bedirhanın onunla oynaması burnunu filan çekiştirmesi çok güzeldi
birde benim dikkatimi çeken hani 62.bölümde bedirhan yoktu endişelenmişlerdi boran ağanın kucağındaydı sıla eve geldiğinde onu görür görmez kucağına alması hatta kamera yakın çekimdeydi cansu dere gözlerini kapatarak öyle derinden öpmüştü ki beni etkiledi
ben hiçbirşeyin sevgisiz yapılmayacağına inanırım bu iş yaparken yemek yaparken ki bunlar hem kendi hemde çevremizdeki insanların ihtiyaçlarını gidermek için maddi konularda yapılan işler ama bir evlat büyütmek dünyaya getirmek bambaşka
sevgiyle büyümeyen ağaç sevgiyle pişmeyen yemek nasıl soluk nasıl tadsız olursa bir insanıda sevgisiz büyütmek yaşatmak onu bitirir hiç eder ki İNSAN HİÇ DEĞİL HERŞEYDİR
Sevgiyle kalın önce kendinizi sonra tüm evreni sevin içinde yaşayan yaşamayan herşeyiyle :ty

kevserk
10.01.2009, 19:31
ne güzel yazıyorsun cnm yazdıklarına katılıyorum
her bölümü sende benim gibi aklına kazımışsın söylediklerinin hepsini hatırlıyorum ne günlerdi yaa:soorry
çok özlüyorum yaa keşke hiç bitmeseydi :soorry
zamanımda olmuyorki bölümleri izleyeyim yaa :soorry

dolun@y
10.01.2009, 20:32
kevserk arkadaşım teşekkürler hepimiz aynıyız çünkü sıla dizisi bizim hayatımızın bir parçası oldu iki baş rol karakteri bilmem ama iki başrol oyuncusundan da kaynaklanan bir durumda tabi bu öyle içimize dokundu ki bir türlü içimizden atamıyoruz pek atmak da istemiyoruz galiba ondan :gl1
ilk ben sıla dizisini gazetede okumuştum töre cinayetleri ağa kavramı biraz tanıtıyorlardı diziyi sonra fragmanını izledim tanıtım baktım ilginç geldi bana bende ilk bölümü bir izleyeyim dedim
bir baktım dizi başladığında ilk bölüm malum boran ağa ve ilk eşi sonradan sonraya hani beni etkileyen sahnesi ilk zamanlarda boran ağa atın üstünde başında poşusu var sıla babasının evinde balkon gibi yerde boran ağa kapıya kadar gelir narini alacaktır evden içeri biraz atla girer bir bakar sıla orada bir bakışırlar tamam dedim bu dizi bayağı heyecanlı olacak çünkü hakikaten kim ne derse desin ne kadar farklı dünyaların demesekde farklı fikirlerin düşüncelerin insanları olabilirler AMA MEVLAM sıla ile boranı doğal alarak da cansu dere ile mehmet akif alakurtu birbirleri için yaratmış bu % %
nitekim sıla 79 bölümdür izlendi izlenme rekorları da kırdı ama o iki insan kendileri bu duruma rol de dese oyun da dese öyle anlar oldu ki kendileri bile kimliklerinden sıyrıldılar kendilerini oynadılar ve o anlar unutulmaz
dün mesela adanalıda mehmet akifin öpüşme sahnesi vardı inanın hiç sıla ile boran ağa gibi duygu yüklü değil bizimkilerin tamamlayamadıkları o anlar bile daha iyiydi
yani kısacası sıla bizim hakikaten unutamadığımız unutamayacağımız bir dizi

ezgi86
10.01.2009, 20:35
Bende dizimi çok özledim..:soorry Akif ve cansu'yu birlikte seyretmeyi,
birbirlerine bakışlarını ve uyum budur dedirten
tutkulu reyhani sahnesini ve daha birçok sahneyi çok özledim..
Hiçbir çift sıla ve boran gibi olmuyor..

kevserk
10.01.2009, 20:50
ayy evet cnm sana katılıyorum 8. bölümdeki öpüşme sahnesinde ben çok kıskandım ama cansudan hiç kıskanmıyordum
ayy evet çok duygusuzdu o kadar dakika öpüştüler ama ıyy yani duygu yoktu. sılada olsaydı okadar bakışsınlar benim içim eriyodu bitiyodum resmen ama idil ve ali duygu yok beğenmedin ayrıca akife selini hiç ama hiç yakıştıramıyorum:kz3
ben fragmanları izlediğimde akifle cansunun bakışması geçtikten sonra abimke birlikte off o ne bakıştı öyle dedik aynı anda:gl1
reyhani çok hoştu daha önce hiç bilmiyordum ben bu oyunu fragmanı bekler dururdum oyunu tekrar göreyim diye sonra birinci bölüm başlamış benim haberim yok ay o kadar üzüldümki ikinci bölümü izledim sonrada netten birinci bölümü ondan sonrada cumaya kaç gün kaldı sılanın başlamısna kaç saat var evdekilerle yaptığım anlaşmam ve anneme cuma akşamı misafir yok diye koyduğum yasak.. sonra annem tmm bırak git çakıl tvnin karşına ben topalrım sofrayı dedği zamanlar ahh ahh kocaman bir efsaneyydi ooo:soorry

CEYLİN
10.01.2009, 21:31
iyi akşamlar sıla severler,bakışlar bakışlar ve bakışlar hep orda kaldık değil ...böyle tutulduk kaldık...ben bu bakışları bir tek kadir inanır ve türkan şoray da gördüm o kadar anlamlı ki insanı delip geçiyor neler anlatıyor neler....cansu ve mehmet birbirlerine bakmaya doyamadı bizlerde onlara bakmaya doyamadık..tv nin karşısına geçip yapıştık..izledik tekrar ,tekrar izledik..hangi bölümde ne sahne hepsi ezber ,bütün konuşmalar ezber bu ne ya kafayımı yedik ..yermiyiz hiç yemeyiz demi ama ne günlerdi sıla sitesine saat koymuşlar şu kadar zaman kalmış cumaya dizinin başlamasına...hiç böyle fanlar,böyle dizi,izleyici varmı?.. arkadaşlar ben görmedim şimdi bakıyorum siteler bomboş kimseler yok işte bizim SILA anlatılmaz yaşanır denilir ya öyle bir diziydi.....

dolun@y
13.01.2009, 10:06
merhaba arkadaşlar sıla sever arkadaşlarım
ceylin arkadaşım güzel bir noktaya el basmışsın vallahi evet bende değinmiştim bir zamanlar kadir inanır ile türken şoray nasıl unutulmayan insanlarsa hakikaten filimlerini defalarca izledik halen de bıkmadan usanmadan izliyoruz bambaşka onlar ya çünkü onlar o kadar içten o kadar sıcak oynamışlar ki sanki oyunu değil yani kendilerine verilen seneryoyu gösterilen şekilde değil de kendileri sadece ikisi oynuyorlardı
bu güne kadar da izlenmesi beğenilmesinin en önemli sebebi de zaten kendilerinden birşeyler katıp kendilerini oynamaları ah ah o kadir inanırın türkan şoraya olan bakışları allahım neydi o kara kaş o kara göz allahım hakikaten onları birbirleri için yaratmış yan yana geldikleri zaman halen bu gün dahi nasıl yakışıyorlar
aynen cansu dere ile mehmet akif alakurt da öyle bakışlar dokunuşlar aynene kadir inanırın türkan şorayın bakışları dokunuşları gibi
dikkat edersenizde sıla dizisinde bizim defalarca izlediğimiz ve hayran olduğumuz sahneler cansu dere ile mehmet akif alakurttun kendilerini unutup rollerinin dışına çıktıkları zaman aynı cezaevi sahnesinde olduğu gibi tabi daha birçok sahne var o zaman o kadar bütün oluyorlar ki bizi mest ediyorlar dı tabiri caizse
ben yine de söylediklerimi tekrarlıyorum cansu dere ile mehmet akif alakurt şu anda bir dizi yapsalar ama romantik duygusal bir dizi krize rağmen reyting rekorları kırar buna inanın kırar yani eeee tabi cansu dere aynı kuralları hani türkan şoray kuralları demek de doğru olmaz o tamam kural koydu ama kural koyduğu halde karşısındaki insana soğuk durmadı sarılırken ellerini yumruk yapmadı dokunurken elleri titremedi yada dokunma özürlü olmadı türkan şoray herşeyiyle duygularını karşı tarafa yansıttı
bunu çok yazdık tartıştık cd yi ama sonuçta elde var sıfır değişen birşey olmadı inşallah olur ne diyelim zaman zaman ne göstereceği belli olmaz

sevgi3
13.01.2009, 13:57
bir suredir gelemiyordum, bugun geldim iki sayfa yazilmis oldugunu gorunce cok sevindim..yazdiklarinizi okuyup gecmisi yad ediyorum...ne guzel ne heyecanli gunler yasadik sila ile..evet sitelerde bu kadar gun kaldi bu kadar saat kaldi diye cetele tutuluyordu..ah ah ne gunlrdi..ikisi arasindaki elektrik bize kadar yansiyordu.. o yuzden hala daha onlardan kopamiyoruz..ben onlarin aralarinda kusluk olduguna da hic inanmadim..ama nedense bizim oyle dusunmemiz istendi..

dolun@y
15.01.2009, 15:31
merhabalar herkese ya siteler çok sıkıcı kimse yazmıyor ve tv ekranlarındaki diziler hiç izlenesi değil hayır tamam hepsi emek veriyorlar ama aynışeyleri söylemiş gibi olacağım ama malesef sıla dizisi gibi değiller ne yapabilirim
sevgi3 demişya ikisi arasındaki elektrik ah o elektrik hakikaten ekran karşısında bizi bile çarptı kendileri ne hale geldi işte orası şüpheli çünkü yaşananlar yaşanılanlar ikisi arasında bazen öyle nefret ettiler demeyeyim de soğuk oldular ki birbirlerine karşı bazen de okadar sıcak vallahi şaşılıyor yani yaşananlar
benim hoşuma gidenler arasında hani boran ağa uyandı eve geldi sahil kenarında lokantanın önünde boğaz manzaralı bir yer ve sıla o kadar güzel ki üzerinde beyaz gömleğin üzerinde siyah bir elbise aaaa ağamızda boğazlı kazak giymiş aman da aman
sonrası konuşuyorlar ağamız okul anısını anlatıyor hani istanbula ilk gelişini sıla da heyecanla dinliyor ee gerisinde münasebetsiz bir doktor arıyor önce boran ağayla sonra da sılayla konuşuyor en çok hoşuma giden burası ne söylüyor diyor boranağa gitmemişsin bu gün seansın varmış diyor sıla velime şikayet etti diyor boran ağa sıla da hatta velini çağırdı diyor işte tam burada
ikisi öyle bir bakışları var ki birbirlerine sıla yani cansu dere bakmaya doyamıyor maa ya dikkat ettiniz mi tekrar tekrar bakıyor
işte ya bizim dizimiz bu cansu dere ile mehmet akif alakurt ne kadar kendileri inkar etselerde yada birşey yok deselerde bazen işte bazen öyle bakışlar öyle dokunuşlar var ki belki kendileri bile farkında değiller o anda oluyor sıla bambaşka bizim dizimiz birtane yine yeniden

kevserk
15.01.2009, 17:03
tabi bizim sılamız bir taneydiii
var mı onun gibisi:soorry her şeyden önemlisi bizi bböyle bir araya topladı ben o kadar güzel o kadar değerli arkadaşlıklar edindim ki. hem hangi dizi o bölgenin yararı için okul yaptırmış. yaptırdıkları halde reklam olsun diye hiç bir yere çıkmadılar sadece tanıtım amaçlı yoksa başka dizi oyuncularının halini görüyoruz. akif ve cansu da gereçkten çok düzgün insanlar olduğundan bu tür konulardan pirim yapmaya çalışmadılar veee bizim gönüllerimizi fet etttiler.

bence sılanın yerini hiç bir dizi doldurmayacak. artık pekte dizi izlemiyorum zaten seyre değer bir şey geçen ssenede izledğim bir sılam vardı oda bitti.
dolunay cnm sen böyle arada bir gir bu sayfaya böyle yaz gerçekten çok iyi geliyor yorumalrını okumaya bayılıyorum.
keşke akif ve cansu bizim sesimizi duysalar ya da kendileri fark etseler yaa bir arada olsun onlar en azından aynı dizide oynasınlar. inşallah ikisininde red edemeyeceği bir film teklifi gelirde birlikte oynarlar...

gül güzeli
15.01.2009, 18:23
tabi bizim sılamız bir taneydiii
var mı onun gibisi:soorry her şeyden önemlisi bizi bböyle bir araya topladı ben o kadar güzel o kadar değerli arkadaşlıklar edindim ki. hem hangi dizi o bölgenin yararı için okul yaptırmış. yaptırdıkları halde reklam olsun diye hiç bir yere çıkmadılar sadece tanıtım amaçlı yoksa başka dizi oyuncularının halini görüyoruz. akif ve cansu da gereçkten çok düzgün insanlar olduğundan bu tür konulardan pirim yapmaya çalışmadılar veee bizim gönüllerimizi fet etttiler.

bence sılanın yerini hiç bir dizi doldurmayacak. artık pekte dizi izlemiyorum zaten seyre değer bir şey geçen ssenede izledğim bir sılam vardı oda bitti.
dolunay cnm sen böyle arada bir gir bu sayfaya böyle yaz gerçekten çok iyi geliyor yorumalrını okumaya bayılıyorum.
keşke akif ve cansu bizim sesimizi duysalar ya da kendileri fark etseler yaa bir arada olsun onlar en azından aynı dizide oynasınlar. inşallah ikisininde red edemeyeceği bir film teklifi gelirde birlikte oynarlar...

insallah canim insallah

CEYLİN
16.01.2009, 13:58
nerde o günler !..aynı flimde görürmüyüz acaba ...ama zaman ne gösterir o meçhul
arkadaşlar merhaba demeden konunun icine düştüm ..ne düşüş ama mehmet akif,cansu ve sinema keşke ah keşke görürmüyüz acaba?.....inşallah amin amin amin....
gerçekten siteler forumlar bomboş şöyle geziyorum farkındamısınız sıla bitti ama bizim forumda yazan arkadaşlar ,oynayan dizilere göre çok buda dizimizin farkını bir kez daha kanıtlıyor:kz1
dolun@ycığım ,yine döktürmüşsün 52.bölüm hastane çıkışından sonra boğazda bir yemek en sevdiğim bölümlerden biri...aslında varya bizler diziyi izlerken çok eleştiriler yapardık şimdi şöyle bakıyorumda diziler fasa fiso hiç bir şey yok onu bırak oyuncuların rolleriyle alakası yok...şimdi diyorum ki niye bu kadar yorum yaptık eleştirdik keşke yapmasaydık yapılmasına gerek yokmuş çünkü bütün dizilerden çok daha üstünmüş her şeyi ile bir bütünmüş...

ecenur
16.01.2009, 15:22
Dizilere bakıyorum ama öylesine bakmasamda olur deyip başka şeylerle meşgul olduğum zamanlar çok oluyor.Sıla dizisi öylemiydi her şeye boş verip sırf bu diziye odaklanıyordum.
Çok çok...güzeldi.Ceylin'in avatarındaki bakışmaları çok güzel :kz1

kevserk
16.01.2009, 17:58
ahh çeke çeke bir hal olduk yaa hepimiz ne kadar da özledik onları:soorry
ayy vallahi katılıyorum sana ceylincim gerçi ben yorum sayfalarına girer okur çok eleştirilmesinede kızardım ama arada bir bende eleştiri yapardım şimdi anlıyorum hepsinin gereksiz olduğunu sıladört dörlük bir diziydi.
sinema filmi fikri iyi ama değil mi süper olurdu vallaaa
off inş yaz tatilinde sılanın bölümlerini tekrar yayınlarlar ben çok özledim yaa nettende izleyemiyorum:soorry

sevgi3
17.01.2009, 15:19
merhaba arkadaslar..
sinema filmi dileklerinize benden de kocaman bir AMINNN..
eminim cok izlenen bir film olur..
dediginiz gibi siteler bombos kimsenin yazasi yok..
sila zamani oyle miydi..hergun siteye girdigim zamanlar okunacak onlarca sayfalar olurdu..oku oku bitmezdi..o gunleri asla unutmaycagim..ben onlara bize boyle guzel duygular ysattiklari icin cok tesekkur ederim..

ezgi86
18.01.2009, 22:20
Arkadaşlar hepinizin duygu ve düşüncelerine katılıyorum..
Sıla dizisini, maa ve cd'yi izlerken hissettiklerimizi hiçbir dizi ve çift vermiyor..:soorry
Aşkı en yoğun ve güzel şekliyle bize hissettirdikleri için her zaman benim içinde özel kalacaklar..
İnşallah ileride akif ve cansu'yu güzel bir dizide yine birlikte izleriz..ve yine bu duyguları yaşarız..

kevserk
18.01.2009, 22:41
amin canım amin keşke bu iyi dileklerimizi duysalarda gerçek olsa
televizyon bomboş oldu benim için sıla bittikten sonra sanırım hiç bir dizi dolduramayacak yerini
şimdiye kadar sıladan başka gün saydıran dizi olmadı beni

dolun@y
19.01.2009, 14:48
merhabalar herkese bakıyorum özlem giderek artıyor hakikaten size katılmamak elde değil ama cd ile maa yı yan yana getirmek şu an için mümkün gibi gözükmüyor hele ki bir sinema filmi ikisi kalpleri birbirine kırgın bizim anlayamadığımız ikisi arasında yaşanan hem duygusal hemde şiddetini bilemediğimiz fırtınalar esiyor şu anda ikisininde özel hayatı var hayatlarını birileriyle paylaşıyorlar ama işte bizim gönlümüzden geçen ikisinin birlikte olması inşallah olurlar ilerde neden olmasın
bugün kadir inanır ile türkan şoray birlikte değiller inşallah onlarınkine benzemez ve duygularını birbirlerine karşı açıkça söylerler zamanı hızla hayatlarından akmasına izin vermezler
şu da var kadir inanır ile türkan şoray bir şekilde yanyana geldikleri zaman kadir inanır her zaman türkan hanımla ilgili duygularını söylüyor türkan hanım da kadir beyin yanında çok ama çok güzel oluyor eli ayağı titriyor heyecandan
bu durum bizimkilerde de var şu an gözümün önüne geldi
boran ağa meclis kararıyla ağalığı elinden alınmıştır kendini biraz üzgün biraz boş hissetmektedir ama aile fertlerini toplayarak durumu anlatır ve ailesinin onlar için herşey olduğunu söyler
bu duruma sıla daha çok üzülmüştür o günün akşamı sıla ile boran ağa yemeğe çıkarlar biliyorsunuz yaşananları sıla kendisini suçlamaktadır ama boran ağa o kadar mutludur ki kendisinin hayatına çok şeyler kattığını mutlu bir sevgili ve harika bir çocuk sahibi olduğunu söyler ve iyi sen varsın sıla der sen varsın sıla
esas olarak o gecenin sabahında sıla ile boran ağa uyanmış sılanın kucağında bedirhan vardır sılanın üzerinde kırmızı satendenbir sabahlık mı gecelik mi ama cansu derede o kadar güzel durmuş ki zaten mehmet akifin bile gözleri bakmaya doyamadı
boran ağanın üzerinde beyaz bir gömlek allahım o kara kaşa o kara göze okadar da güzel yakışırmı
bir yerde kırmızı bir yerde beyaz böyle bir uyum görülmüşmüdür aman allahım imkansız
benden bir isteğin varmı dedi boran ağa sılada boran ağanın yanına geldi kucağında bedirhan paşa var tabi boran tam öpecekken küçük bir buğse sıla boran ağanın ailesi için söylediklerini yani en çok baba olarak vazifesi ve sorumluluğu olduğunu söyler bu sılanın çok hoşuna gitmiştir ondan sonra tekrar boran ağa sıladan bir öpücük almak isterken narin girer işte o anları o kadar güzel di ki tekrar izleyin bakın orada ikisi de o kadar sıcak ve doğaldılar ki özlem doluydular

CEYLİN
19.01.2009, 15:19
merhabalar sevgili dolun@y,bu özlem farklı bir özlem anlatılmayıp yaşanan yayınlanırken bile özlenen ,doyamadığımız bir özlem...onu izlemek uğruna her şeyden ödün verdiğimiz bütün yaşantımızı ona göre ayarladığımız bir özlem ....sevdigini özlemek gibi bir özlem...

dolun@y
20.01.2009, 10:31
evet arkadaşım sana katılıyorum bu sevdiğini özlemek gibi birşey ama anlatılamayacak ancak yaşanması içnde taa derinlerde hissedilmesi gerek bunun yoksa başka türlü anlaşılmaz
merak ediyorum bizim özlemdiğimiz gibi acaba mehmet akif alakurt ile cansu dere sılayı özlemiyorlar mı arada sırada eski bölümleri izlemiyorlar mı ki biz izlemeden resimlere bakmadan duramıyoruz onlar ne yapıyorlar ki hakikaten
bu kadar yoğun duyguların yaşandığı ne kadar işin içinde bu bizim rolümüzdü karşılığında para aldıkdeselerde uykusuz kaldılar o anı defalarca yaşadılar belki isteyerek belki istemeden bir bakışla dağları devirdi buna cansu dere bile dayanamadı yandı kavruldu ne kadar fark ettirmemek için elinden geleni de yapsa yinede engel olamadı kendine mehmet akif ah ah neler yaptı neler
cansu dere mehmet akifi ne hale soktu o bakışlar o dokunuşlar kimin içindi karşısındaki güzel bayan ne hale koydu ah ah neler yaşandı ne özlemler duyuldu sıla dizisi için
eğer bir gün bir yerde kader buluşturursa inanıyorum ki cansu dere ile mehmet akif alakurt o zaman sılanın da üstüne çıkacaklar onlar konuşmasada birbirlerine sadece derin derin baksalar yeter aaa birde birbirlerine şiir okusunlar o şiir sahneleri doyumsuzdu gözleri siyah kadın o kadar güzelsinki

fadikgul
20.01.2009, 11:26
bu yazılanlar bizim umudumuz, ama artık onlar için bu mümkn değil o yüzden olmayacak duaya amin demeyelim

yunus1
21.01.2009, 11:14
evet arkadaşım sana katılıyorum bu sevdiğini özlemek gibi birşey ama anlatılamayacak ancak yaşanması içnde taa derinlerde hissedilmesi gerek bunun yoksa başka türlü anlaşılmaz
merak ediyorum bizim özlemdiğimiz gibi acaba mehmet akif alakurt ile cansu dere sılayı özlemiyorlar mı arada sırada eski bölümleri izlemiyorlar mı ki biz izlemeden resimlere bakmadan duramıyoruz onlar ne yapıyorlar ki hakikaten
bu kadar yoğun duyguların yaşandığı ne kadar işin içinde bu bizim rolümüzdü karşılığında para aldıkdeselerde uykusuz kaldılar o anı defalarca yaşadılar belki isteyerek belki istemeden bir bakışla dağları devirdi buna cansu dere bile dayanamadı yandı kavruldu ne kadar fark ettirmemek için elinden geleni de yapsa yinede engel olamadı kendine mehmet akif ah ah neler yaptı neler
cansu dere mehmet akifi ne hale soktu o bakışlar o dokunuşlar kimin içindi karşısındaki güzel bayan ne hale koydu ah ah neler yaşandı ne özlemler duyuldu sıla dizisi için
eğer bir gün bir yerde kader buluşturursa inanıyorum ki cansu dere ile mehmet akif alakurt o zaman sılanın da üstüne çıkacaklar onlar konuşmasada birbirlerine sadece derin derin baksalar yeter aaa birde birbirlerine şiir okusunlar o şiir sahneleri doyumsuzdu gözleri siyah kadın o kadar güzelsinki ...

hala dizinin etkisinden kurtulamadık....

Adanalı Sıla kadar etkili değil malesef ....MAAnın oyunculuğuna diyeceğim yok ama idil bence itici Adanalı da öyle ....tabi bu benim görüşüm ben böyle düşünüyorum diye herkes böyle düşünmek zorunda değil...:whis

yunus1
21.01.2009, 11:22
tekrarlar nerden izleniyor genellikle açılanlar öyle donup duruyor ....

rahatlıkla izlenmiyor...

dolun@y
23.01.2009, 14:33
merhabalar herkese yunus 1 söylediklerine katılıyorum halen sıla dizisinin etkisinden kurtulamadık gerçi bu etki meselesinden çok unutamamak daha doğrusu adını bir türlü koyamıyoruz ben şahsen öyleyim
senin dediğin gibi adanalı dizisinde maa yı sen beğenmişsin ama ben beğenmiyorum aynı performans yok onda sıla dizisiyle kıyaslarsak yanından bile geçmiyor malesef
evet idil karakteri biraz itici sert bir mizactan öte intikam duygusuyla bürünmüş bir insan duygularını ona yoğunlaştırmış
ama idilin yerine selin hanımın yerine cansu dere olsaydı bak sen nasıl olurdu sıla dizisini yeniden izlerdik bu sefer o duygusallık biraz komedi düşünmek bile insanı mutlu ediyor hakikaten güzel olurdu ama malesef
bu gün galiba dilim malesef kelimesini kullanıyor olmayacak şeylere mi diyorum ama olsun hayatın insana neler getireceğini kimse bilemez ve tahmin bile edemez inşallah olur
ha bu arada cansu derenin fotoğraflarını gördünüz mi dilek hanefinin defilesi için yurt dışında sergileyecekmiş fotoğrafları güzel çok güzel bizim gelin ağamız her zaman güzeldi zaten
mehmet akif alakurtun da hayali pariste bir defileye çıkmaktı ah keşke ikisi çıksalar yan yana bir endamlarını gösterseler vallahi yıkılır ya yıkılır ortalık :gl1

CEYLİN
08.02.2009, 13:11
sıla fanlara merhabalar,nasılsınız bir süredir yorum yazamadım özledim...
sanki dizi bitmemişde oynuyo gibi değil mi?..kendi kendime gülüyorum ya kızım neye yorum yapacaksın hangi bölüme dizi bitti..ben bunun farkına daha varamadım bittiğinin yani,benim için hep olacak bilgisayarım sağ olsun istediğim ah ah tabii vakit bulduğumda bir tık her şey bütün bölümler gözümün önünde izlemeye doyamazsın.arkadaşlar klibleri unutmayalım onlar bir harika....

fadikgul
09.02.2009, 12:21
Aynen ben de hala klipleri ve eski blm.leri izliyorum, Sıla dizisinde "tutuklu" kaldık

kevserk
09.02.2009, 14:08
bir rüyaymış gibi
hani bazı rüyalar olur uykuda olduğunuz halde çok etkilenirsiniz ve uyandığınızda da gerçekten yaşamış gibi hissedersiniz aynı öyle
sıla.... bizim rüyamız hala devam ediyor hala kalan izlerini koruyup kolluyoruz ve en önemlisi hala çok seviyoruz. öyle güzel bir diziydiki bu kadar etkilendik. neler kazandırdı bize. ben hala uyanamadım ve galiba hiç uyanamayacağım bu rüyayı hep göreceğim

gül güzeli
10.02.2009, 16:43
gercekten hala silanin etkisi sizler gibi bende de devam ediyor arkadaslar simdilik hic
bitmeyecek gibi görünüyor zaman buldukca sila klipleri izliyorum uzun zamandir özel calismalara bakmiyordum bugün onlarada bakma firsati buldum yeni calismalari gördüm
ve bir kez daha anladimki CD ve MAA gercekten bir elmanin iki yarisi ikisi de resimlerde gülüsleri heyecanlari hüzünleri kizginliklarini bile ayni ifade ediyorlar...
bu kadar güzel resim veren iki oyunsu yine bir araya gelmeli ne pahasina olursa olsun
yapimcilar yönetmenler ne olur duyun sesemizi......:cr:cr:cr

sizinde dedigniz gibi arkadaslar ekranlar da ne gün saydiracak ne böylesi bir güzellik var
her seye ragmen silanin üstüne dizi CD ve Maanin üstüne de birbirine yakisan partner yok yok yok ...........

dolun@y
11.02.2009, 22:11
ceylin ,fadikgül ,kevserk,gül güzeli arkadaşlar söylediklerinizin hepsine canı gönülden katılmamak elde değil hakikaten sıla dizisi bambaşka bir dizi insanın içinde öyle bir yere yerleşmiş ki anlatamıyorsun arkadaşlar bana kızıyorlar
siteye girip yorum yazmama bile yeter artık diyorlar dizi biteli yıl oldu tamam kapat bu dizi muhabbetini diyorlar ama elde değil bende saklı yazıyorum iş yerinde
ah o güzelim klipler onlar izledikçe insan mest oluyor hakikaten bende arada bakıyorum internetten indirdim bilgisayarımda kayıtlı bakıyorum tüm bölümleri üşenmeden indirdim bazen kliplerde merak ettiğm yerleri izliyorum
gül güzelinin dediğine katılıyorum cansu dere ve mehmet akif alakurt ikilisi gibi yok onları hakikaten TEK geçerim çünkü birbirlerine o kadar yakışıyorlar ki fiziki olarak bu şüphe götürmeyen bir gerçek
resimlere baktığımız zaman bunları daha iyi görüyoruz sıla dizisi profosyenel resimlerde bu net ama dikkat ederseniz ilk bölümlerde ikisi arasındaki daha o gelişmeyen sıcaklık belli hani sıla tek başına boran ağanın yanına geliyordu çarşıdan geçiyordu mardinde minareyi arkalarına almış çekindikleri resim var ya orada biraz daha uzaklar birbirlerine gerçi cansu dere uzak kalmak istesede dediği gibi mehmet akifin çekim gücüne o da engel olamadı en sonunda teslim oldu
ben en çok ikisi arasında o gözlerin şimşek gibi çakıp birbirlerine sanki gözleriyle bakarak konuşmaları hoşuma gidiyordu bakışlar insan her zaman anlatmak istediğini konuşarak anlatmayabilir bunu bazısı başarır bazısı başaramaz ama o bakışlar ikisindede derin duyguları içeriyor
mehmet akif alakurtun takma ismiydi galiba fan clubu takmıştı gözlerle konuşan adam evet haklılar dı ama şu var sıla dizisi için geçerliymiş ne yazık ki adanalı dizisinde bu yoook zaten karşısında ki partneri o duyguyu veremiyor ona verecek sahnede yoook
cansu dere onun da röportajında okumuştum o da pek konuşmayı sevmezmiş gözlerle anlatırmış karşısındaki insana duygularını ,
sanırsam ikisi arasında çok da olmasa ortak nokta var ama neyse dedik ya hep temenni ediyoruz zaman insana ne göstereceği belli olmaz

Yumdum gözlerimi
Karanlıkta sen varsın
Karanlıkta sırtüstü yatıyorsun
Karanlıkta bir altın üçgendir alnın ve bileklerin

Yumulu göz kapaklarımın içindesin sevdiceğim
Yumulu göz kapaklarımın içinde şarkılar
Şimdi orda herşey seninle başlıyor
Şimdi orda hiçbir şey yok senden önceme ait
Ve sana ait olmayan
çok güzel bir sahneydi her zaman ki gibi bizimkiler muhteşemdi bir ortak yön daha ikiside şiir okumayı seviyor 79.bölümden tekrar görüşmek dileğiyle sıla dostları

esmer51
12.02.2009, 13:17
dolunay ne güzel yazıyorsun ince ayrıntıları buluyorsun sizi okurken keyif alıyorum

bende halan eskileri aynı heyecanla seyrediyorum gözlerle konuşmak ikisi için geçerliydi

tekrar bir projede olurlarmı pek sanmıyorum ama zaman ne gösterecek beklemek lazım

dolun@y
13.02.2009, 13:25
esmer51 teşekkürler arkadaşım elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum asıl ayrıntıda gizli hayatın içinde hep bu ufak şeyler bizi hem üzer hemde sevinçten deliye döndürür
boran ağa karakteri ayrıntıyı seviyordu süpriz yapmayıda onun için sevdiğinin yüzündeki bir gülümseme yetiryordu daha ne isteyebilir diki hayattan yetinmek elindekiyle yoksa daha fazlasını mı istemek sıla hep fazlasını istedi durmak bilmiyordu karşısındaki insanı üzmek önemli değildi değerini bilmiyordu sevdiğinin taki bir kurşun nelere kadir boransız yapamayacağını anladı yapamazdı çünkü bir yanı hep eksik kalırdı onsuz üşürdü gözleri boran ağanın gözleriyel buluşmazsa tenine boran ağanın elleri değmezse ne olurdu sılanın hali bunu allahtan anladı da bizde sinir krizi geçirmekten kurtulduk allahtan :gl1
bakışlar derken aklıma geldi de birden hani sıla bunalmış durumda borana derdini anlatıyor gidelim buralardan diyor ilkokul arkadaşın annemin hastalığı berzan derken bunaldım ne küsebiliyor ne oturup konuşabiliyoruz dedi bu duruma tabi bizim ağamız hiç razı kalır mı hemen yanına yaklaşarak bizi bu kadar üzen istanbulda son defa yemek yemek istermisin dedi sıla tamam dedi
ama en önemlisi boran ağa ben çok şanslıyım dedi o kadar güzel bir eşe sevgiliye arkadaşa sahibim ki dedi bunu yaparken ellerini sılanın yüzünde gözler gözlerde sıla da çok tatlı halde yüzünden gülücükler eksik olmuyor tabi sonrasında sımsıkı bir sarılma ama sımsıkı bakışlar ve dokunuşlar sımsıcak işte bizim sıla ve boranımız yaşanan bir aşk değil efsane yanılıyormuyum

CEYLİN
14.02.2009, 09:35
yanılmıyorsun dolun@y,onlar bir efsane ama onlar bir yerlerde yaşanmış ve yaşanıyor olan bir aşk aynı zamanda..aşk ,şimdiler de çok basit yapmacık bir günlük ,aylık yok olmaya yüz tutmuş bir duygu ben hiç göremiyorum herşey maddiyata dönüşmüş çok yazık.sıla boran ,aşkın gerçekte nasıl yaşandığını nasıl yoğun bir duygu olduğunu bizlere gösterdi yok olmaya yüz tutmuş aşkı biz onlarla tekrar hatırladık sevdik ,sevdalandık....
boran ,sılaya yüzüğünü çıkarttı diye çok kızmış çekip abayın evine gitmişti geceyi orda geçirdi sabah kahvaltıda abay sen bu kıza karşı hiç bir şey hissetmediğini söyleme dedi boran da aşk bizden çok uzak sen yakıştırıyorsun dedi ..oysa onlara yakıştığı gibi hiç kimseye yakışmadı aşk...
sevgililer gününüzü kutlar sevdiklerinizle dolu dolu günler dilerim..:kss:kss:kss

dolun@y
14.02.2009, 11:45
merhaba arkadaşlar sevgi gününde sevgiyle ilgili anılardan bahsetmek istedim
hani 54.bölüm vardıya dilan kaçmıştı evdeydi sıla bırakmadı ertesi günü dlilan erkek arkadaşıyla telefonda kavga etti o sırada sıla girdi içeri
dilan sılaya sordu siz kavga ediyormusunuz diye esasında sıla yapmadığımız gün yok hatta saat demelilydi :gl1 ama bazen ded
ama ben onu çok seviyorum o da beni nasıl bildiğimi hissediyorum onu gördüğümde kalbim çarpıyor onunda gözleri parlıyor onun bana sıla demesi herkesten farklı kimse bana onun gibi sıla diyemez sesi farklı duygusu farklı herşeyi farklı NE GÜZEL SÖZLER DEYİL Mİ
devam ediyoruz
sihirli deyneğin mi var senin sıla evet sihirli deyneğim sensin dilana seni anlattım bakışını gülüşünü kalbimin nasıl çarptığını
benim sihirli deyneğim de sensin bir bakışıyla insanı heyacanlandıran hasta yatarken bile sesini duyuran bir dokunuşuyla hayata döndüren çok seven çok sevilen dünyada bir tane bende olan sihirli deynek tabi bu arada eller belde kendimize doğru çekiyoruz sımsıkı bir sarılış alın size sevgi dolu güzel bir sahne
kara gözlerin tekrar buluşması temennisiyle sevgiyle kalın :rs

ayçiçeği_maa
14.02.2009, 20:39
merhabalar herkese bakıyorum özlem giderek artıyor hakikaten size katılmamak elde değil ama cd ile maa yı yan yana getirmek şu an için mümkün gibi gözükmüyor hele ki bir sinema filmi ikisi kalpleri birbirine kırgın bizim anlayamadığımız ikisi arasında yaşanan hem duygusal hemde şiddetini bilemediğimiz fırtınalar esiyor şu anda ikisininde özel hayatı var hayatlarını birileriyle paylaşıyorlar ama işte bizim gönlümüzden geçen ikisinin birlikte olması inşallah olurlar ilerde neden olmasın
bugün kadir inanır ile türkan şoray birlikte değiller inşallah onlarınkine benzemez ve duygularını birbirlerine karşı açıkça söylerler zamanı hızla hayatlarından akmasına izin vermezler
şu da var kadir inanır ile türkan şoray bir şekilde yanyana geldikleri zaman kadir inanır her zaman türkan hanımla ilgili duygularını söylüyor türkan hanım da kadir beyin yanında çok ama çok güzel oluyor eli ayağı titriyor heyecandan
bu durum bizimkilerde de var şu an gözümün önüne geldi
boran ağa meclis kararıyla ağalığı elinden alınmıştır kendini biraz üzgün biraz boş hissetmektedir ama aile fertlerini toplayarak durumu anlatır ve ailesinin onlar için herşey olduğunu söyler
bu duruma sıla daha çok üzülmüştür o günün akşamı sıla ile boran ağa yemeğe çıkarlar biliyorsunuz yaşananları sıla kendisini suçlamaktadır ama boran ağa o kadar mutludur ki kendisinin hayatına çok şeyler kattığını mutlu bir sevgili ve harika bir çocuk sahibi olduğunu söyler ve iyi sen varsın sıla der sen varsın sıla
esas olarak o gecenin sabahında sıla ile boran ağa uyanmış sılanın kucağında bedirhan vardır sılanın üzerinde kırmızı satendenbir sabahlık mı gecelik mi ama cansu derede o kadar güzel durmuş ki zaten mehmet akifin bile gözleri bakmaya doyamadı
boran ağanın üzerinde beyaz bir gömlek allahım o kara kaşa o kara göze okadar da güzel yakışırmı
bir yerde kırmızı bir yerde beyaz böyle bir uyum görülmüşmüdür aman allahım imkansız
benden bir isteğin varmı dedi boran ağa sılada boran ağanın yanına geldi kucağında bedirhan paşa var tabi boran tam öpecekken küçük bir buğse sıla boran ağanın ailesi için söylediklerini yani en çok baba olarak vazifesi ve sorumluluğu olduğunu söyler bu sılanın çok hoşuna gitmiştir ondan sonra tekrar boran ağa sıladan bir öpücük almak isterken narin girer işte o anları o kadar güzel di ki tekrar izleyin bakın orada ikisi de o kadar sıcak ve doğaldılar ki özlem doluydular
Yazdıklarınızı okudum da gerçekten çok duygulandımm..:soorry
Akif&Cansu deyince anlatıcaklarım,hissettiklerim kelimelere sığmaz.Onlar çok başka..Başka bir büyüsü var onların..
Hepiiizin kalbinden geçenler malum tabi..İnşaallah Cansu ile Akif yeniden birleşirler,temennnim bu Allah'tan..Onlar da bu yaşadıklarını haketmiyorlar aslında...Birbirleri için yaratılmışlar adeta..Şuan kırgın olabilirler birbirlerine ama dilerim herşey düzelir...

gül güzeli
16.02.2009, 00:59
sevgili dolunay ve diger arkadaslar ara sira bu siteye girmek sizlerin yazilarini okumak en üzgün oldugum günlerde bile yüzümde gülücükler actiriyor bu ikili neden bukadar yakisti birbirlerine neden bizlerin böylesine icine isledi dizi bitti ama biz icimizde bitiremiyoruz, unutamiyoruz acikcasi ben unutmak istemiyorum hani her seyde bir hayir vardir ya bunda da
vardir bir hayir....
benimde tek dilegim tekrar bir araya gelmeleri o gün geldiginde tutmayin beni arkadaslar:ol6:ol6:ol6:ol6:ol6

ayçiçeği_maa
16.02.2009, 12:22
sevgili dolunay ve diger arkadaslar ara sira bu siteye girmek sizlerin yazilarini okumak en üzgün oldugum günlerde bile yüzümde gülücükler actiriyor bu ikili neden bukadar yakisti birbirlerine neden bizlerin böylesine icine isledi dizi bitti ama biz icimizde bitiremiyoruz, unutamiyoruz acikcasi ben unutmak istemiyorum hani her seyde bir hayir vardir ya bunda da
vardir bir hayir....
benimde tek dilegim tekrar bir araya gelmeleri o gün geldiginde tutmayin beni arkadaslar:ol6:ol6:ol6:ol6:ol6

Bence de öyle bunun bir hikmeti vardır mutlaka..Aynen beni de tutmayın:ol6:ol6:ol6 İnşaallah o günleri görürüz canım.:kdd:kdd

CEYLİN
20.02.2009, 13:48
sıla fanlara merhabalar,bugün cuma eskiden sıla günüydü hemen cuma gelsede dizimiz oynasa ,acaba neler olacak fragmanları kaçırmak yok ne müthiş bir heyecan ...bu heyecanı bir tek sılada gördüm bence bütün bölümleri merakla beklenen sürükleyici ve etkileyiciydi....
sıla istanbul'a kaçtıktan sonra boranla ne zaman bir araya gelecekler en çok merak edilendi..20. bölüm geldi fragmanlar sıla boran buluşmasını gösteriyor çok müthiş o hafta cuma nasıl gelse bence çok uzun bir bekleyiş zaten sitelerde de en çok izlenen fragman olarak rekor kırmıştı..tabii ki izlenme rekoruda ...en güzel ve özel bölümlerinden biriydi 20. bölüm cansu da mehmet akif de bir oyuncunun oynayacağı en yüksek performansı gösterdiler.onlar gerçek mi yoksa rol mü yapıyorlar ben çözemedim...bir arkadaşım ilk izliyormuş beraber izliyoruz bölüm 20 ya bunlar birbirlerine aşık yada çok güzel oynuyorlar bakışları duruşları çok uyumlu birbirlerine yabancı değiller demişti çok içten yapmacık değil ....

dolun@y
20.02.2009, 14:17
herkese merhabalar ceylin arkadaşım sana katılıyorum hakikaten cuma günü geldiği zaman nasıl heyecanlanırdık akşam olmaz dı bir türlü saatler geçmezdi defalarca fragman izlenir hakkında yorumlar yapardık neydi o günler hakikaten heyecan doluydu zevki vardı izlediğimiz dizinin ama şimdi nerdeeeee
20.bölüm ah bu bölüm bizi sinir hastası ettikten sonra nihayet buluşturmaya karar verdikleri o bölüm bizim için mutluluk vericiydi yanlış anlaşılmalar yüzünden neredeysi kafayı yedireceklerdi bize ama kıl payı kurtulduk bu günlere kavuştuk :gl1
neyse hakikaten arkadaşına katılmamak elde değil o ilk izlediğinde bunun farkına varmış bizimkiler 2 sene boyunca birbirlerine baktılar bakıştılar dokundular sarıldılar ama bir türlü aralarında o sıcaklığı ilerletemediler şimdi uzak diyardalar ikisi de kalpleri tabi
ilk bakış sahilde sıla boranı karşısına alır bana okulda söylediklerini tekrar et der ve boran bunun için mi çağırdın der sıla tekrar sert olarak söyle dedi ve boran ifade çok güzel ama yüzündeki bakış yalan söylüyor ve kafasını yere eğmiş sonra senin için değil bebeğim için hayatımı tehlikeye attım der
bundan sonrası boran ağa için çok üzücüdür çünkü hayatının hatasını sıla yüzüne vurmuştur tecavüz edenin çocuğu olmaz der ve sonrası o mükemmel tokatlar ama neydi ya hakikaten cansu dere mehmet akifin canını yaktı galiba bayağı sert vurdu sonrası sımsıkı kemiklerini hissedesiye kadar sıkı bir sarılış allahım allahım ne özlem ne sarılış ne bu tutku iki insan bu kadar zamandan sonra birbirine hasret bir o kadar yakınken bir o kadar uzaklar birbirlerine
en sonunda kalplerini dinlediler ve yangın başladı ama bu yalnız kalplerin hissedebileceği yangın ve sıla ile boran bunu hep hararetle hissettiler hiç sönmedi bu yangın ve efsane oldu sıla ile boranın aşkı bu sıla ile boranın

fadikgul
20.02.2009, 23:27
cuma gecesi ben dışardaydım ama eski alışkanlık döner dönmez pc.deyim ama tartışacak Sıla yok, ben de girip benzer duyguları paylaşan sizleri görünce eskiyi yad ediyorum

kevserk
21.02.2009, 10:28
ahh ahh aynı dert bende de var canım cuma akşmı annee misafir kabul ettirmezdim televizyonun karşısına çakılırdım reklamlarda bile kapatmazdım kanalı:grn
suyumu artık canım ne istiyorsa yanıma alırdım
sıla bitince dokunabilirlerdi kumandaaya:gl1
ve cumartesi tutmayın beni sayfalarca yorumları okurdum abimim ağzı açık kalırdı nasıl buluyorsunuz bu kadar şeyi der hep bir de her bölüm bu kadar yorum yapıyoruz dediğimde dahada şaşırırdı ahh ahh ne günlerdi şimdi hiç bir diziyi o kadr sevmiyorum:yes

gül güzeli
25.02.2009, 13:29
dolunaycim mükemmel bir anlatim canim inan sanki o bölümü tekrar izledim
o günlerde hissettiklerimi yine hissettirdin cok tesekkür ederim yazilarini okumak bana mutluluk veriyor....

CEYLİN
27.02.2009, 14:24
mrhabalar arkadaşlar,bu foruma girdim mi yazmadan duramıyorum sıla ya olan özlemden mi?.. ne bileyim ..
beni sev, sev de anlama
dokun hisset, ne olur sorgulama
sakın beni yargılama...
yapma, değiştirmeye çalışma
ah vazgeçme,arzula, sev ,okşa beni,üzme ne olur üzme

ele geçirmeye çalışma hiç böyle beni
sen bana ,ben sana benzesek ne olur?
nasıl dayansın ki aşk bu kadar ayrılığa
beni neden sevdiğini hatırla ne olur
o ilk günler nasılda aşkla sevişirdik

aşk incelik ister canım hoyrat olma
beni böyle sev değiştirme boşver anlama
bir güç savaşı değil, kendi haline bırak

galibi yoktur ki aşk bu unutma
aşk bu aşk olacak
sen izin verirsen yaşanacak..

bugün şiir yazmak istedim tarkan sanki sıla ve boran için yazmış arkadaşlar beni sev sevde anlama demiş ,sılanın boranı anlamadığı gibi bölüm 10 en en en beğendiğim bölümüydü doğum günü kutlaması yine iki oyuncu muhteşemdiler ama bir şeye çok canım sıkılmıştı boran ın aldığı elbiseyi sıla giyinmedi ya sinir olmuştum bilhassa giyimmemiştioysa ne kadar yakışırdı kimbilir zaten o da biliyordu bunuda boranı kim sinir edecek o istiyor diye giyinmedi..dansları ,kahvaltıları,bağ evini gezmeleri bu arada 11. bölüme geçtim...hepsi ama hepsi çok güzeldi ve çok özeldi daha fazlası olamazdı ....

dolun@y
28.02.2009, 20:04
merhabalar ben geldim iyisinizdir inşallah arkadaşlar teşekkürler gül güzeli
sanki bunları hiç yaşamadık biliyor musun gerçek değilmiş gibi geliyor biri bize masal anlatıyor diyor sıla yine göl kenarındalar rüzgar esiyor sılanın üzerinde çok güzel bir elbise var tam ona göre ve çok yakışmış eeee nede olsa karşısında ondan aşağı kalmayan birisi var ağamız beyaz gömlek vücuduna oturmuş siyah pantalon her zaman ki gibi karizma süper ötesi yakıp kavuruyorlar ikisi de
ve boran ağa bir adım yaklaşıyor gelin ağaya ve her zamanki nazik ama içten sıcak dokunuşuyla yüzünü dokunuyor boynuna omzundan kollarından aşağı iniyor ama bu arada gözler ah o kara gözler öyle bir bakıyor ki birbirine KARA SEVDA BU KARA SEVDA daha başka ne olabilir ki diyor AMA DUYAN KİM :gl1
yüz ifadelerine dikkat edin arkadaşlar ikisinde o kadar sıcak mutlu ki gözlerini birbirlerinden ayırmııyorlar hele ki o son sıla ile boranın masalı dediğinde o zaman devam edelim sevgilim dediğinde ellerinin birbirine bağlanıp bakışmaları ne kadar duygusaldı
HER AŞK MASAL OLMAK İSTER evet sıla ile boranın aşkı gibi unutma bahardır kışın sonu ne güzel söylemiş sezen aksu

esmer51
01.03.2009, 13:08
sevgili dolunay çok güzel yazıyorsun ara ara buraya uğrayıp senin düşüncelerini okumak hoşuma gidiyor unutmadım ben sılayı böyle giderse hiçte unutmayacağım bakışlar gerçekten muhteşemdi belkide bizi ekrana onların aşkı naif bir şekilde yaşamaları bağlamıştı rol değilde gerçek gibiydi aralarının iyi olmadığını bilmesek acaba mı diyesi geliyor insanın

dolun@y
02.03.2009, 15:02
teşekkürler esmer51 elimden geldiğince yaşanılan dahası saklı kalanları açığa çıkarmaya çalışıyorum.
iki şahıs evet ikiside bir birey farklılar düşünceleri konuşmaları hayata bakışları bambaşka hakikaketen başbaşka ama onların bile fark ettiği ikisinin belki de tek ortak noktaları röportajlarında da söyledikleri gözlerler bakışlarla konuşmaları
yaşananlar yaşanılanlar geri de kaldı hani bazen arkadaşlar diyorlar dizi bitti artık arkasından yazmak çizmeye ne gerek var doğrular bir yerde
ama şu var yaşanılanlar adını koyamadığımız dizide sıla ile boranın yaşadığı bir efsane aşk ama o karakterleri oynayan baş rol oyuncularının arasında geçen adını koyamadığımız birbirleriyle zıtlaştıkları o kadar ki o bakışlardaki nefret soğukluk kelimelere dökülünce insanın içini parçalıyordu
ama bazen öyle bir yakınlaşıyorlar ki sanki senaryoda kendilerine verileni değil de kendi içlerinden geldiği gibi davrandılar o zaman işte o zaman ortamın derecesi yükseldi biz tv ekranına yapıştık kaldık gözler onlardan başka hiçbir şeyi görmedi onlar kendilerinden başkasını görmedi ki biz görelim
neyse yine derinlere daldım kusura bakmayın ama şu bir hakikat ikisi de şimdi diziden uzaktalar maa başka dizide oynuyor cd yi cy la gördüm aman allahım dedim
görmek allahın insana verdiği en büyük nimetlerden birisi gördüğün şeyin sana haz vermesi seni ötelere götürmesi bu bir çiçek bu bir elbise vs çoğaltmak mümkün ama işte ama
göz bu yan yana geldiklerinde insanın bakmaya doyamadığı sanki birbirleri için yaratılmış sözünü söylediğin ender sözlerin kullanıldığı anlar işte mehmet akif alakurt ile cansu dere gibi :yes

fadikgul
02.03.2009, 17:58
dolunay umut fakirin ekmeği derler ya, bizler de hep hala umut etmiştik, ama sanırım yolu sonu, Milliyet Cafede okudum CMYLMZ projelerim arasında evlilik var diyor ve bu ilk kez kullandığı bir söz, ve şu anda yaşamında CD olduğuna göre, muhtemelen de evleneceği kişi O, ne diyelim, Allah mutlu etsin, artık fanlar için sözün bittiği yer

ayçiçeği_maa
02.03.2009, 19:49
Ben CY'ın o açıklamaları yaptığı programı izledim..
Film projelerinden bahsederken evlilik projem var dedi.Yani evlilikle ilgili bir film çekeceğinden bahsetti sanırım..
Allah korusun.Cansu inşaallah evlenmez o adamla..Ömür boyu bekar kalsın daha iyi..

esmer51
02.03.2009, 21:19
Cem Yılmaz, film projesi olarak GORA filminde canlandırdığı porno film yapımcısı Erşan Kuneri'nin hikayesini yapmayı düşündüğünü ayrıca kafasında evlilik ile ilgili bir film projesi daha bulunduğunu belirtti.

merhabalar cem yılmaz evlilikle ilgili bir film projesi olduğunu söylemiş

CEYLİN
03.03.2009, 09:52
nasılsınız arkadaşlar,sevgili fadikgül yolun sonu değil daha çok başındayız..daha bu değirmenden ne sular dönecek bizde göreceğiz inşallah..:grn
cmylmz film projesinden bahsetti daha proje aşamasındaymış..ben cansu nun evleneceğini hiç zannetmiyorum akıllı kızdır o evlenmez:grn
dolun@y,her aşk masal olmak ister...bizim SILA yaşadıkları ve yaşattıklaryla bir masal oldu hiç unutulmayacak hep yaşatılacak bir masal...
bu masalın kahramanları da gerçek kahramanlar hani öyle yapmacık değil ..

gül güzeli
03.03.2009, 11:44
Ben CY'ın o açıklamaları yaptığı programı izledim..
Film projelerinden bahsederken evlilik projem var dedi.Yani evlilikle ilgili bir film çekeceğinden bahsetti sanırım..
Allah korusun.Cansu inşaallah evlenmez o adamla..Ömür boyu bekar kalsın daha iyi..

katiliyorum canim cy ile evlenecegine ömür boyu bekar kalsin daha iyi bir daha birlesmemek üzere ayrildilar haberlerini okuyayim bir hayirr yapacagim cocuklari sevindirecegim...

fadikgul
03.03.2009, 13:13
iyi oldu bu haber sevindim, bence de CD mesleki kariyer anlamında da evliliği ertelese daha iyi olur ama sonuçta bu onun yaşamı...

dolun@y
03.03.2009, 15:45
göz bu yan yana geldiklerinde insanın bakmaya doyamadığı sanki birbirleri için yaratılmış sözünü söylendiği ender kişiler için kullanıldığı işte mehmet akif alakurt ile cansu dere gibi
bu sözüme kendim de bir kez daha katılıyorum cansu dere cem yılmazla evlenmektense hakikaten ömür boyu bekar kalsın valla ne yalan söyleyeyim yan yana geldiklerinde bile insanın onlara bakası bile gelmiyor (yakışmıyorlar ) boy farkı bile bir sebep ya allah aşkına
ama yapacak birşey yok ah ah birde bizimkiyle sıla dizisinde verdiği fotoğraflar aklıma geliyorda benim hoşuma giden en çok hani ağamızın omzunda poşusu var altında yarım şalvar tipinde pantalon hakim yaka gömlek beyaz üzerinde siyah bir yelek ama karşısında bir güzel kırmızı bir elbise giymiş omuzlardan yan yana durmuşlar o pozlara bakınca diğeri bayağı kalııyor

ayçiçeği_maa
03.03.2009, 17:28
nasılsınız arkadaşlar,sevgili fadikgül yolun sonu değil daha çok başındayız..daha bu değirmenden ne sular dönecek bizde göreceğiz inşallah..:grn
cmylmz film projesinden bahsetti daha proje aşamasındaymış..ben cansu nun evleneceğini hiç zannetmiyorum akıllı kızdır o evlenmez:grn
dolun@y,her aşk masal olmak ister...bizim SILA yaşadıkları ve yaşattıklaryla bir masal oldu hiç unutulmayacak hep yaşatılacak bir masal...
bu masalın kahramanları da gerçek kahramanlar hani öyle yapmacık değil ..
İnşaallah senin dediğin gibi olur canım.Ama bir yandan da çok korkuyorum evlenirse diye.O zaman herşey biter çünkü..Akifle Cansu değil bi daha aynı dizide oynamak,birbirlerinin yüzlerini bile göremezler.Allah korusun.:soorry
İnşaalah hiçbir zaman evlenemezler.Tez vakitte ayrılırlar inşaallah.
Şu Akifle Cansunun aralarının düzeldiği günleri görsem,yanyana mutlu bi şekilde görsem nolur sanki.Daha Allah'tan hiçbirşey istemem..:frr

CEYLİN
13.03.2009, 10:56
merhabalar arkadaşlar,sevgili ayçiçeği_maa söylediklerine amin diyorum bizler okadar çok sevdik ki bu ikiliyi başkalarıyla yaşamalarına bile dayanamıyoruz içimiz hep onların beraber olması dizilerde flimlerde birlikte oynamasını istiyor diliyor hayal ediyor..işte öylesine benimsemişiz ki kalbimize yer etmiş bu dizi iki oyuncu...bakışları ,dokunuşları,aşkları aşk diyipte geçmeyelim bu aşk ölesiye tutkulu bir aşk...
hani sıla yı ziyarete gelmişti emre ,buna nasılda sinirlendi boran ortalık toz duman daha hiç bu kadar kızmamıştı sıla ya kolunu tutup seni terkederim sıla ben seni terketmiyorsam sen beni terket demişti ..bütün ruhuyla seven bir erkek ölümüne seven ...
biz bu aşkın büyüsüne kapıldık sürüklenip gidiyoruz nereye kadar giderse..:kz1:kz1

kevserk
14.03.2009, 10:20
mrblarrr

yazdılarınızı okuduk hepinize ayrı ayrı katılıyorum canlarım... ahh ahh keşke yine bir arada beraber olsalar:soorry
yaa biliyor musunuz diziler bölümüne geldiğimde bitmiş olmasına rağmen hemn ilk önce sılaya bakıyorum ve sizin yazdılarınızı görünce çok seviniyorum ve böyle olunca sanki bitmemiş de devam ediyormuş gbi geliyor bana çok mutlu oluyorum çokk:ol6

ayçiçeği_maa
16.03.2009, 16:55
Sevgili Ceylin ben de bilmiyorum halimiz ne olucak:frr
İnşaallah istediğimiz gibi olur herşey..Biliyorum çok zor ama............:soorry
Onlar bambaşka,bize hissettirdikleri duygular bambaşka,onların aşkı,büyüsü :kz1
Birgün ben de bütün bu olanları anlarsam kendimi terkedicem:gl1

dolun@y
19.03.2009, 20:14
gitmek mi zor kalmak mı demiştin ya bana (boran ağa
her iki durumda da ölüydüm ben (sıla
ızdırabım sensizlik ( boran ağa
sensizlik yakıcı bir ateş (sıla
her ne kadar yanında olamasam da ben senden hiç gitmedim boran ağa (boran ağa
ben ızdırabı seçtim (sıla
AŞ BİR IZDIRAP EVET AŞK BİR IZDIRAP
merhaba herkese biliyorum yoktum ama her zaman siteye girip her zamanki gibi sılaya bakıyorum kim ne yazmış diye hakikaten sıla hem bizim için bir ızdırap hemde yaşananlar sıla ile boran ağa için eee tabi o karakterleri canlandıran iki baş rol oyuncuları içinde yaşananlar kapalı olduğu için kalpleri ızdırap çekmiş olmalı
ilk zamanlar sıla konağa geldiğinde ne kadar da kötü davranıyordu boran ağaya hani demişti abaya yarama tuz basıyor diye hakikaten de öyleydi meğer hanfendi kendiyle kavgalıymış bunu boran ağa uykudayken hastanede itiraf etti boran ağanın rüzgarına karşı koymak kolay mı biz bile engel olamadık sıla nasıl olacak arada mesafeler sıfırlanmışken
boran ağa bungun firuz ağanın vuruluşu boran ağayı yıktı narini annesini düşünüyor sıla ona teselli veriyor sırtında kahveringi bir şalla içeri giriyor boran ağa pencerenin kenarında üzerinde beyaz gömlek var sıla içeri giriyor bırakma kendini diyor senin heybetin yeter dercesine öyle bir sarılıyorki bu yüz ifadesinden bile belli oluyor omuzlarını sıkıyor gücüyle çok güzel bir o kadar da içten bir sahneydi
aklıma geldi buna benzer sıla firuz ağanın konuşmasını duyuyor kendisini vuranı bildiğini söylüyor eğer bunu boran duyarsa hayatı tehlikeye girermiş hemen sıla boranı arıyor boran ağa apar topar konağa geliyor ve olanları anlatıyor boran ağa seni çok yordum diyor sıla yok sevgilim diyor seni çok seviyorum sana birşey olmasından endişeleniyorum diyor elleri sılanın yüzünde sılanın saçlar bukle bukle çok yakışıyor ona bu saçlar öyle muhabpet dolular ki ve sonu tamamlanamayan malesef öpüşme sahnesi ama inandırıcılığı bayağı yüksek
EEEE ne demişler AŞK BİR IZDIRAP AŞK ACI ÇEKMEK ne dersiniz arkadaşlar

CEYLİN
20.03.2009, 10:04
nasılsınız arkadaşlar,sevgili kevserk aynen bende senin gibi sıla formuna girip buranın devam ettiğini görünce çok mutlu oluyorum iyiki varsınız arkadaşlar:ol6
dizimiz bitti ama onun yerini dolduracak hiç bir dizi oyuncu göremedim ben ortada olanlara şöyle bir bakıyorum hiç beğenmiyorum oturup sıla nın bölümlerini kliblerini izliyorum büyük keyifle....
sevgili dolun@y, döktürmüşsün yine bu aşk ne ızdıraplı ,kanlı ,acılı bir aşktı..
boran ın en çok (her ne kadar yanımda olmasan da ben senden hiç gitmedim)sözünü çok beğenmişimdir..
akif,bir magazin proğramında boran karakterini gençlerin örnek almasını söylemişti bütünüyle demişti..sevdiğine sahip olması ilk başta .biz zaten boran karakterini sevdik sevdasını,adaletini bir ağa olarak halkını korumasını yardım etmesini her şeyi ile mükemmel bir insandı boran ..ona aşık olmamak eldemi sıla nasıl dayanırdı buna tabiiki yelkenleri suya indirdi:kz1
gelelim AŞKa ah ah sen nasıl bir şeysin böyle..
bence AŞK bir ızdırap olmamalı ,acı çekmek olabilir eeebiraz acı çekeceksin ki kıymetli olsun değil..değerini bilmek gerekir aşkın...ve ona kattığı değeri insanın...:kss

ayçiçeği_maa
20.03.2009, 19:49
AŞK sadece Akif'le Cansu'ya yakıştı..:kz1
Onlardan başkası aşkı bu kadar güzel yaşıyamazdı,hissettiremezdi..

kevserk
21.03.2009, 10:32
AŞK sadece Akif'le Cansu'ya yakıştı..:kz1
Onlardan başkası aşkı bu kadar güzel yaşıyamazdı,hissettiremezdi..

evet cnm çooooooooooookkkkkkkk haklısınnnnnn bu çok doğru çokk:kz1

aysee
23.03.2009, 16:27
Ne kadar güzel bizim sitemizde hala Sıla bitmemiş. :kz1
Yazılan hikayelerlede anlaşıldığı gibi Sıla dizisi bizim için dönüm noktası.
Tv ekranında bitebilir ama senaristlerimizin kalemlerinde hala devam ediyor. :kz1
Sizinde dediğiniz gibi en güzel aşk Sıla- Boranınkiydi. :kz1 :kz1
Her ne kadar Sıla soğuk davransada :beee güzel bir aşktı. :kz1
Hepinizi sevgilerime. :ks :ks

CEYLİN
27.03.2009, 16:00
merhabalr ,aşk sadece akif ile cansu ya yakıştı..bu çok doğru hiç kimseye yakışmadı onlar kadar ..sevdaları hiç bir engeli tanımadı ..töreler ,ölüm onlara vız geldi ..sevdiği için her ikiside her şeyi göze aldılar..boran sılayı korumak için neler yapmadı ,annesinin,babasının ,cihanın en kötüsü törelerin karşısında dimdik ayakta sevdiğini korudu...ölümüne canı pahasına korudu...
bu karşılıklı bir aşktı tabii ki boran nın dediği gibi sıla beni sevmese napardım...
sevgi karşılıksız olursa ne olur ya sıla boran ı sevmeseydi nler olurdu arkadaşlr?....:yes

мαzσѕιѕт
28.03.2009, 13:10
sıla boran ı sevmeseydi nler olurdu arkadaşlr?....:yes
sıla boran'ı sevmeydi neler olurdu :hm eğer boran dizide ki gibi ütopya uslü adam olmaydı bir bulut olsaydı da ki mustafa gibi olsaydı sıla da narin gibi boyun eğecekti onların ilişkiside onlar gibi olucaktı

dolun@y
28.03.2009, 21:16
merhabalar herkese ceylin demişsin sıla boranı sevmeseydi ne olurdu diye sıla boranı ilk görüşte sevdiğini boranın hayatı tehlikeye girince onu kaybedeceğini anlayınca uyandı ve o güne kadar da boranın sevdiği gibi sevmedi sevemedi sıla
çünkü borana karşı bir kırgınlığı vardı hem yaşadığı çevreden alınması hayatının planlarından vazgeçmesi ve boran ağayla yaşadığı kötü olaydan dolayı unutamadı sıla zeliha sılaya anlattığında bunu bir kere daha gördük
sıla boranı sevmeseydi boran ağa buna dayanamazdı sıla intahar ettiğinde onu hastaneye götürdüğünde annesine birdaha dayanamam demişti bu acıya boran ağa sılayı çok sevdi hakikaten çok sevdi ona herzaman dokunuşu sarılışı öpmesi bambaşkaydı sıla da bunu söylemişti kızkardeşini herkesten farklıdır diyordu bana sıla deyişi
dedim ya sıla boranı ancak ilk zamanlar değil belki ama hayatında onsuz yapamayacağını anlayıca fark etti ve onu boranın onu sevdiği kadar sevdi boran ağa vurulduğunda abayla hastanenin önünde abay vuruldu dediğinde boran diye hastaneye koşuşu boran için yazdığı mektup ... şöyle bir düşündüm de sılanın boran için yaptıklarını aklıma pek gelmiyor ya ama boran ağanın sıla için yaptıkları derseniz yazmaktan yorulmam,
peki şunu sormak da lazım eğer boran sılayı bu kadar sevmeseydi sıla ne yapardı ?
boran ağa mustafa olamaz karşılaştırılamaz bile ama şu var ikisinin bence ortak noktası çok seviyorlar delilercesine ama mustafanın öfkesi sevgisine karşılık alamaması şu da var sıla asla narin gibi boyun eğmez boran ağa ılımlı olmasına rağmen ne kadar üstüne geldi hele azatın ölümünde nasıldı allahım hatırlama bile istemiyorum diş söktürdü hastalıklı gibi yanına yaklaştırmadı ya kadın neler yaptı adamın sesi çıkmadı neden delirlercesine seviyordu ee bedirhanında etkisi vardı tabi

CEYLİN
07.04.2009, 11:14
bütün sıla fanlara merhabalr,sıla boran ı sevmeseydi boran sılayı sonra da kendini öldürür işi bitirirdi..neyse şaka bir tarafa sıla istanbul a kaçtığı zaman çok büyük yıkıma uğramıştı boran sıla ona ihanet etmiş kaçmıştı ama burda bir nokta var sevmediği için mi?....yoksa emre için mi?...kaçmıştı....eğer emre için kaçsaydı boran bence sıla yı vuracaktı neden mi ?...öyle büyük bir aşkla seviyordu ki sıla ne demişti ağva da buluştukları gece gözlerinde öyle büyük bir sevgi var ki beni öldüreceğinianladım....onu sevmediği için ,kurtulmak için kaçsaydı boran onu bırakırdı törelerden korumak için ama yinede elinden geleni yapardı yurt dışına filan kaçması için yardım ederdi..sılanın babası intihar ettiğinde hastaneye geldiği zaman annesine ne demişti....karşındaki adam yaşamıyor bir ölü artık ...bence boran kendisini öldürürdü...:good
cessi,hiç sıla narin gibi olurmu..ölse yine olmaz zaten onlar çok farklı karakterlere sahip
dolun@y,boran sılayı bu kadar sevmese ne yapardı sıla,kendine aşık ettirmek için elinden ne gelirse yapardı bence yapmadığı oyun ,cilve kalmazdı ..sıla karakteri istediğini elde eden,yapan başına buyruk..söylediğin gibi boran a neler yapmadı zavallım sesi çıkmadı her şeyine göz yumdu onu üzüp kırmamak için çok sevdiğinden ...:kz1
işte bu aşk aşkların en güzeli ,sevdaların en delisi,aşıkların vazgeçilmeyenidir..:yes

serife45
07.04.2009, 17:37
final bölümü çok saçma bitti herşey sadece iki çoçuğa anlatılan masaldan başka bir şey değil miş...

kırmızı_pence
16.04.2009, 00:02
ar<adaşlar hepinizin yorumlarini bayilara< :kz1 o<udum sila nin borani sevmeme gibi bir durumu

yo<tu sadece yaşi :yes <uçu< :yes olduğu ve boranla zorla evlendirildiği için malum sila nin <ara<terini

hepimiz biliyoruz neden boranin silayi sevmeme gibi bir durumu olur çun<u boran yezda

yaşasaydi silaya aşi< :kz1 olmazdi hatta donup ba<mazdi bile ar<adaşlar ama sila borana il< o

çesme başinda et<ilendi hatta gulleri :yes <arisina aldiğini sandi sila hatirlarsaniz onun için burda

şansli olan siladir o yuzden ben hiç bir zaman ya sila borani sevmeseydi diye duşunmedim

çun<u sila nin borani sevmemesi mum<un değildi aslinda sila aş<a mah<umlu<tan <or<tu

onun içinde istanbula <açti borani seve seve evet onun için ben sila nin borani sevmeme

uzerine yorum yapamayacağim ayrica boran :yes <ara<terinide biliyoruz boran hiç bir zaman silaya

zarar vermez veremezdi :yes <endisini emre için ter<<ettiğini duşunse bile zaten boran silanin

<endisi ile ilgili bir şeyler hissettiğini biliyordu sadece seni seviyorum demesine rağmen sila nin

aş<i yerine baş<a şeyleri terçih etmesine uzuluyor sinirleniyordu boranin te< bir hatasi oldu

silaya <arşi o da malum bedirhanin oluşu ile ilgili zaten borana en buyu< :yes cezayida ALLAH verdi

yezda ile çocu<lari olmasi için çirpinan boran a ALLAH çocu< verdi ama hayati boyunca

gozunun onunde bedirhani her gorduğunde o gece hep a<linda <aldi boranin o gece nin

oluşumunda sila nin davranişida et<ili oldu hepimiz biliyoruz daha once sila birli<te olma<

istedi ama boran sorhoş diye sonradan pişman olur duşuncesi ile silayi ço< :yes istemesine rağmen

birli<te olmadi silada reddedilmeyi gururuna yediremedi hele boranin il< :kz1 <arisina olan aş<inin

devam ettiğini duşundu yalanda değildi hani ama boran o zaman sila daha sonra pişman

olabilir diye duşunduğu için birli<te olmamişti emre ile goruşmeyece<sin demesine rağmen sila

borani :angry1 <izdirma< :angry1 istedi biliyordu boranin emreye olan <is<anliğini onu <ullandi sonrada zaten

sahoş adama soylenmeyece< sozler soyleyince sila <ontrolunu <aybeden boran silaya

istemediği ve olene :yes <adar yaşacaği deliler gibi istediği il< çocuğunun bu geçenden olsana

neden oldu şimdi acaba boran içinmi zor sila içinmi evet sila için o gece ço<<<< zordu ama

boran için de ayni şe<ilde zor çun<u bedirhana her ba<tiğinda yaptiği hatayi goruyor ve

gorece< boran birde boran iyi bir insan vicdanli onun için boran için bundan daha buyu< bir

ceza olamaz ar<adaşlar evet ayni zamanda da odul bedirhan boran için hem ceza hem odul

haaa birde mustafa ile :kz3 <arşilaştirilmiş bu bence barana yapilmiş ha<arettir ar<adaşlar çun<u

dediğim gibi boran :yes <endisini sevmeyen umut vermeyen hele 15 yaşinda bir <izla evlenmeği

bira< duşunmez bile oy<unun başini hatirlarsaniz boran sila ile evlenmeme< :yes için elinden gelini

yapti ama :yes <ardeşinin cani için evlendi silayada aşi< :kz1 oldu yani boran gibi bir <ara<ter zor gelir

bundan sonra tv ye çun<u boran muhteşem olanustu bir :yes <ara<terdi mehmet a<if ala<urtta

olanustu oynadi senaryoyu il< :kz3 sezon yazanlar devam ettirseydiler olanustu bolumler izlerdi<

ve muhteşem bir finalle sonuçlanirdi ama 2 sezonda hiç gere< yo<<en senaritler değiştirild

sonrasi malum işte 5 acemi <işinin yazdiği senaryo nasil olursa oyle oldu sila bitti geride

yerini dolduramayaca< :yes bir boşlu< :yes bira<ara< :yes bu sitenin açilmasinda burda<i bir ço< senaryo

yazarlarin yeteneğini çi<arara< :yes biti ozeldi hep ozel olara< dizi değilde fenomen olara<

<alaca< :kz1 <albimizin orta yerinde yorumlariniza bayildim ar<adaşlar

hepinizi :kss <ocaman optummmm....:kss:kss:kss

-hilal-
05.05.2009, 14:30
töre dedik.Yasalarda töre indirimi uygulamasını kaldırdık.Kızlarımızı okutalım kampanyalarına destek verdik.Önce kadınlarımızı eğitmeliyiz dedik.Kız, erkek çocuklarımızı annelerimiz yetiştirdiği için annelerimize törenin yanlışlılığını anlatmalıyız dedik.
Sıla dizisi ile töreyi ekrandan algılamaya,anlamaya çalıştık.Ne çok kişiyi dizide öldürdüler diye kızdık,hayıflandık.Ama Gül Oğuz en basit halini göstermiş.Yıl 2009 töre o kadar aktif ki dün gece kız alıp verme husumeti nedeniyle 44 kişiyi çocuk,kadın,erkek demeden öldürdü yok etti.Adı töre.
Gül Oğuz bize Sıla dizisi ile 2 kızın hayatı kurtulsa bana yeter demişti.Sevgili Gül Oğuz belki dizi yayındayken 2 kızın hayatı kurtulmuş olabilir ama 44 kişi öldü.Töre üzerine çalışmalara devam etmek gerekir.Daha çok gerçekleri ekrana taşımak,insanları biliçlendirmek gerekir.Sıla bir başlangıçtı.Memleketin Sıla'nın devamına ihtiyacı olduğu dün gece itibariyle aşikar ortada.

*zeyno_nar*
03.07.2009, 20:51
töre dedik.Yasalarda töre indirimi uygulamasını kaldırdık.Kızlarımızı okutalım kampanyalarına destek verdik.Önce kadınlarımızı eğitmeliyiz dedik.Kız, erkek çocuklarımızı annelerimiz yetiştirdiği için annelerimize törenin yanlışlılığını anlatmalıyız dedik.
Sıla dizisi ile töreyi ekrandan algılamaya,anlamaya çalıştık.Ne çok kişiyi dizide öldürdüler diye kızdık,hayıflandık.Ama Gül Oğuz en basit halini göstermiş.Yıl 2009 töre o kadar aktif ki dün gece kız alıp verme husumeti nedeniyle 44 kişiyi çocuk,kadın,erkek demeden öldürdü yok etti.Adı töre.
Gül Oğuz bize Sıla dizisi ile 2 kızın hayatı kurtulsa bana yeter demişti.Sevgili Gül Oğuz belki dizi yayındayken 2 kızın hayatı kurtulmuş olabilir ama 44 kişi öldü.Töre üzerine çalışmalara devam etmek gerekir.Daha çok gerçekleri ekrana taşımak,insanları biliçlendirmek gerekir.Sıla bir başlangıçtı.Memleketin Sıla'nın devamına ihtiyacı olduğu dün gece itibariyle aşikar ortada.

Ne güzel ifade etmişin düşüncelerini,katılmadan edemiyecem...

Bugün Youtubeden izlediğim bölümde(40.Bölüm) Boran ağa hapiste olmasına rağmen töreden bir genç kızı kurtarmaya çalışıyordu...
Gül Oğuz'un yarattığı ''Boran Ağa'' karakteri gerçeküstü gibi duruyordu izleyince,ama bu karakteri ben hep çok sevdim,keşke gerçektede böyle ağalar olsa:soorry